Halepova in Wozniackijeva v finalu Melbourna za prvenec in številko 1 na lestvici

25.01.2018
MELBOURNE, AVSTRALIJA - V finalu OP avstralije se bosta pomerili 1. igralka sveta Simona Halep in Caroline Wozniacki. Zmagovalka bo po končanem prvenstvu na vrhu WTA lestvice.

Čaka nas izjemno zanimiv finalni obračun letošnjega OP Avstralije v ženski konkurenci. Spopadli se bosta aktualna prva igralka sveta Simona Halep in nekdanja številka 1 Caroline Wozniacki, ki ima možnost spet priti na vrh.

Caroline Wozniacki je spet eksplodirala. Pred osmimi leti je že bila 1. igralka sveta, a nikoli ni osvojila turnirja za grand slam. Ta madež lahko spere v soboto, ko se bo v finalu Melbourna pomerila s trenutno vodilno na WTA lestvici, zmaga bi ji prinesla popolno zadoščenje, prvenec in ponovni zavzem trona.

Wozniackijeva je v polfinalu premagala najprijetnejše presenečenje turnirja, belgijko Elise Mertens s 6-3, 7-6(2). Za razliko od nje, je Simona Halep po izjemnem obračunu, verjetno najboljšem na letošnjem Aussie Opnu, premagala nekdanjo zmagovalko Angelique Kerber s 6-3,4-6 in 9-7. Tekma je trajala 2 uri in pol, Romunka pa je rešila dve zaključni točki tekmice.

''To je bil res težek dvoboj, še zdaj se tresem...Že pred začetkom sem vedela, da bom morala pokazati najboljši tenis, da bom prišla v finale. Nisem se predala, ponosna sem nase, na to, kar mi je uspelo danes'', je povedala 1. igralka sveta, ki pa se ji trese stolček, potrditi bo morala vodsrvo na lestvici v velikem finalu.

Simona Halep je 1. igralka sveta, a to bo morala potrditi v finalu OP Avstralije. Lovila bo prvi naslov na grand slamih.

Ne Halepova, ne Wozniackijeva nimata zmage na turnirjih za grand slam, toda ena bo ta manjko v karieri prekinila. Med seboj sta se do sedaj pomerili šestkrat, Skandinavka je v prednosti 4-2.