Hercogova efektno, ekspresno in predčasno v 2. krog Roland Garrosa

24.05.2015
PARIZ, FRANCIJA - Prva dama slovenskega tenisa Polona Hercog je na hitro opravila s Kitajko Šuaj Peng v 1. krogu peščenega grand slama.

Polona Hercog (76. na WTA) je ekspresno dokončala 1. krog na OP Francije. Kitajka Šuaj Peng ji je predala po zaostanku 6-0, 2-0.

Le 10 točk je ujela 24. nosilka Šuaj Peng na peščenem grand slamu v Parizu proti 24-letni Hercogovi, ki se je prebila v 2. krog ter najmanj ponovila lanskoletni izkupiček. Neverjetno, a Kitajka si je privoščila kar 22 napak v osmih igrah, na ta način pa je Polona zlahka nadzorovala položaj, vpisovala igro za igro, brejk za brejkom, ko pa je Azijka uvidela, da ''nima smisla'' nadaljevati, je predala še pred morebitnim 'double bagelom'.

Kitajka Šuaj Peng (24. na WTA) je bila tri mesece odsotna s tekmovanj, sezono pa je začela odlično z osmino finala OP Avstralije. Vse od februarja pa do maja, ko je nastopila v Madridu in takoj izpadla, Pengove na turneji ni bilo.

Najboljša slovenska tenisačica je prekinila mini niz porazov prav na najbolj pomembnem turnirju, ki ji je tudi najljubši, v Parizu, kjer je že leta 2010 igrala v 3. krogu. Leto kasneje je v 2. krogu OP Francije izgubila prav s Pengovo, sedaj so računi z 29-letno Kitajko poravnani.

V 2. krogu bo njena nasprotnica Rusinja Jelena Vesnina, ki je bila v zadnjem obračunu prvega dne boljša od Kirsten Flipkens. Do sedaj sta se pomerili le enkrat, že 8 let nazaj na turnirju v Portorožu. Takrat je Rusinja komaj premagala Polono, ki je imela le 16 let. 28-letna Vesnina se je rodila v Ukrajini, živi pa v Sočiju. Ta teden je na 95. mestu računalniške lestvice (najvišje 21.), letos pa ne beleži bleščečih rezultatov. To bo lepa priložnost, da Polona pride do najmanj 3. kroga.

Elena Vesnina (Russia) beat Kirsten Flipkens (Belgium) 2-6 6-3 6-3
13-Lucie Safarova (Czech Republic) beat Anastasia Pavlyuchenkova (Russia) 7-6(6) 7-6(9)
Kurumi Nara (Japan) beat Oceane Dodin (France) 3-6 7-5 6-1
7-Ana Ivanovic (Serbia) beat Yaroslava Shvedova (Kazakhstan) 4-6 6-2 6-0
Polona Hercog (Slovenia) beat 24-Peng Shuai (China) 6-0 2-0 (Peng S retired)
Magdalena Rybarikova (Slovakia) beat Olivia Rogowska (Australia) 0-6 7-5 6-2
28-Flavia Pennetta (Italy) beat Magda Linette (Poland) 6-3 5-7 6-1
Donna Vekic (Croatia) beat 31-Caroline Garcia (France) 3-6 6-3 6-2
Misaki Doi (Japan) beat Petra Cetkovska (Czech Republic) 6-3 6-2
Bojana Jovanovski (Serbia) beat Lesia Tsurenko (Ukraine) 1-6 6-1 6-0