Hercogova in Kolarjeva ta teden obstali v četrtfinalu

27.10.2017
Polona Hercog in Nastja Kolar sta ta teden končali kot četrtfinalistki na ITF turnirjih po svetu.

SANTA MARGHERITA DI PULA, ITALIJA - Najboljša slovenska teniška igralka, 26-letna Polona Hercog (110. na WTA) je po dveh zaporednih naslovih na peščenem ITF turnirju na Sardiniji tokrat izpadla v četrtfinalu. Nina Potočnik je bila prekratka v kvalifikacijah.

Na 25k vrednem dogodku je kot 1. nosilka v 1. krogu s 7-6(4), 6-1 premagala 24-letno Catarino Pello iz Argentine, 303. igralko sveta, nato v osmini s 7-6(0), 6-4 še 26-letno Italijanko Martino Di Giuseppe (322. na WTA; v četrtfinalu pa jo je s 7-6(4), 6-2 izločila sedmopostavljena Avstrijka Julia Grabher (282. na WTA).

Julia GRABHER (AUT) [7] 7-6(4) 6-2 Polona HERCOG (SLO) [1]

Polona HERCOG (SLO) [1] 7-6(0) 6-4 Martina DI GIUSEPPE (ITA)

Polona HERCOG (SLO) [1] 7-6(4) 6-1 Catalina PELLA (ARG)

2. krog(kvalifikacije):

Martina SPIGARELLI (ITA) 3-6 6-3 7-6(5) Nina POTOCNIK (SLO) [2]

1. krog(kvalifikacije):

Nina POTOCNIK (SLO) [2] BYE

LIUZHOU, KITAJSKA - Na 25,000 USD vrednem ITF turnirju na Kitajskem, je Dalila Jakupovič končala tekmovanje na trdi podlagi po 2. krogu.

26-letna Jakupovičeva (232. na WTA), je v uvodnem krogu s 6-3, 6-0 odpravila 18-letno domačinko Sigi Cao (b.u.), v 2. krogu je bila poražena od 3. nosilke Lin Žujeve. 23-letna Kitajka, 104. igralka sveta, je zmagala s 6-3, 4-6 in 7-6(3).

Lin ZHU (CHN) [3] 6-3 4-6 7-6(3) Dalila JAKUPOVIC (SLO)

Dalila JAKUPOVIC (SLO) 6-3 6-0 Siqi CAO (CHN)

CARIGRAD, TURČIJA - Tadeja Majerič je izgubila v 1. krogu 25,000 USD vrednega ITF turnirja v Turčiji.

27-letna Majeričeva (512. na WTA), je na dvoranskem turnirju s trdo podlago predala pri zaostanku 6-1, v 2. krogu je tako napredovala 20-letna Romunka Raluca Georgiana Serban (336. na WTA).

Raluca Georgiana SERBAN (ROU) 6-1 Retired Tadeja MAJERIC (SLO)

ŠARM EL ŠEJK, EGIPT - Nastja Kolar je kot 2. nosilka prišla do četrtfinala na 15,000 USD vrednem ITF turnirju v Egiptu, ki se igra na trdi podlagi.

23-letna Celjanka, 501. igralka sveta, je v uvodnem krogu s 6-3, 6-2 izločila 19-letno Adriano Sosnoviči iz Moldavije (988. na WTA), v 2.krogu s 6-2, 6-1 26-letno Američanko Alexandro Riley (881. na WTA), v četrtfinalu pa jo je s 6-4, 6-2 ugnala sedmopostavljena Emilie Francati. 20-letna Danka je na 732. mestu WTA lestvice.

Emilie FRANCATI (DEN) [7] 6-4 6-2 Nastja KOLAR (SLO) [2]

Nastja KOLAR (SLO) [2] 6-2 6-1 Alexandra RILEY (USA)

Nastja KOLAR (SLO) [2] 6-3 6-2 Adriana SOSNOVSCHI (MDA)

HAMMAMET, TUNIZIJA - Veronika Erjavec je kot povabljena igralka prišla do 2. kroga na 15,000 USD vrednem peeščenem ITF turnirju v Tuniziji.

17-letna Postojnčanka (b.u.), je v 1. krogu s 6-1, 6-4 nadigrala vrstnico iz Romunije Denise Antonelo Stoico (1,091. na WTA), nato pa kolonila proti 5. nosilki iz Finske. 22-letna Mia Nicole Eklund (840. na WTA) je zmagala s 7-5, 3-6, 7-6(1).

Mia Nicole EKLUND (FIN) [5] 7-5 3-6 7-6(1) Veronika ERJAVEC (SLO)

Veronika ERJAVEC (SLO) 6-1 6-4 Denise-Antonela STOICA (ROU)

ANTALYA, TURČIJA.- Na futuresu v Turčiji z nagradnim skladom 15,000 USD, je Mike Urbanija kot kvalifikant prišel do 2. kroga glavnega dela, David Goršič je izgubil v 1. krogu.

27-letni Urbanija (1,51. na ATP), je v uvodnem krogu glavnega dela s 6-2, 3-6, 7-5 premagal 21-letnega Bolgara Gabriela Doneva (964. na ATP), v osmini finala ga je s 6-1, 2-6, 6-3 izločil 23-letni Nemec Kevin Kaczynski (1,527. na ATP).

25-letni Goršič (b.u.) je kot povabljeni v glavni del v 1. krogu izgubil s 7-5, 6-1 proti 20-letnemu Špancu Miguelu Semmlerju, 541. igralcu sveta.

Kevin KACZYNSKI (GER) 6-1 2-6 6-3 Mike URBANIJA (SLO)

Miguel SEMMLER (ESP) 7-5 6-1 David GORSIC (SLO)
Mike URBANIJA (SLO) 6-2 3-6 7-5 Gabriel DONEV (BUL)