Hercogova 'poskrbela' za sedmi zaporedni poraz Slovencev v letošnji sezoni

05.01.2019
HOBART, AVSTRALIJA - Slovenski teniški igralci in igralke na največjih turnirjih po svetu letos v posamični konkurenci še niso prišli do zmage.

Sedmi nastop, sedmi poraz Slovencev na drugi strani sveta, kjer potekajo ATP in WTA turnirji pred OP avstralije. V kvalifikacijah Hobarta, turnirja serije WTA, je danes ponoči izgubila Polona Hercog.

Dolgo časa prva slovenska teniška igralka je morala v kvalifikacije Hobarta, kjer se je srečala z domačinko Olivio Rogowsko, po treh nizih pa zapustila teren poražena. Po malo manj kot dveh urah je bila Avstralka boljša s 6-7(5), 6-0, 6-3.

Uvodni niz je po podaljšku pripadel 27-letni Mariborčanki, 85. igralki sveta, nato pa je vrstnica, šele 244. igralka na WTA lestvici zavezala kravato. Neverjeten padec v igri po katastrofalnem serviranju je bil neizbežen. Polona je na svoj servis osvojila vsega 4 točke, v celem nizu pa le osem, res porazno. V 3. nizu je domača tenisačica le še dokončala začeto iz drugega niza in z dvema brejkoma zlahka pokopala Hercogovo, ki je za začetek sezone vpisala dva poraza.