Hercogova preko prve ovire v Bukarešti

16.07.2018
BUKAREŠTA, ROMUNIJA - Najboljša Slovenka na WTA lestvici Polona Hercog se je prebila čez uvodni krog peščenega WTA turnirja v Bukarešti.

Dve od treh slovenskih teniških igralka na WTA turnirju v Bukarešti sta že v 2. krogu. Po Tamari Zidanšek je zmagala tudi Polona Hercog, Dalilo Jakupovič uvodni obračun še čaka.

Hercogova, ki je kot 90. igralka sveta 8. nosilka ter za las drži status najboljše Slovenke, je v 1. krogu igrala s povabljenko Eleno Gabrielo Duse in po izgubljenem uvodnem nizu pripravila preobrat ter zmagala z 2-6, 6-2, 6-3.

27-letna Štajerka je bila nemočna v 1. nizu proti 20-letni domačinki, 182. igralki sveta. Le ta je izrabila dve brejk priložnosti od sedmih in Poloni sploh ni dopustila žoge za odvzem začetnega udarca, nato pa je naša igralka le zaigrala bolje in bolje. Spet je sicer oddala dva servisa, a je sama kar štirikrat prišla do brejka, v tretjem pa še do treh ob spet dveh izgubah. Vse skupaj je bilo dovolj za zmago po 2 urah in 2 minutah, a skrbi dejstvo, da je v vsakem nizu po dvakrat klonila na začetnem udarcu.

Na nasprotnico v 2. krogu Hercogova še čaka.

Polona Hercog si je priigrala najmanj 30 WTA točk in 3.310$ denarne nagrade!