Hercogova v četrtfinalu WTA Challengerja na Bolu

02.06.2016
BOL, HRVAŠKA - Bol na Braču ta teden gosti najmanjšega izmed WTA turnirjev, dogodek serije Challenger, najboljša slovenska tenisačica pa je že v četrtfinalu.

Pred leti je Bol že gostil teniški turnir serije WTA, po dolgem času, pravzaprav stagniranju so organizatorji spet poskrbeli za odmeven dogodek. Pridobili so 125k vreden WTA Challenger z močno zasedbo.

Na peščeni podlagi se meri tudi najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog. Štajerka je vpisala prvo zmago na omenjenih turnirjih, jo nadgradila in je najmanj v četrtfinalu, prvič v letošnji sezoni.

25-letna Hercogova je 7. nosilka in 94. igralka sveta. V uvodnem krogu se je spopadla z domačinko Petro Martič in jo izločila po treh nizih s 6-2, 4-6 in 6-1. Vrstnica iz Hrvaške, ki je na 145. mestu WTA lestvice, pred časom pa je bila tako kot Polona že precej boljša, je uspela ukrasti 2. niz, ne pa tudi zmage. Po 2 urah in 16 minutah se je v osmino finala prebila Polona, ki pa je imela v 2. krogu s kvalifikantko precej manj dela.

26-letno Kostovo iz Bolgarije, 199. igralko sveta, je odpihnila s 6-1, 6-0 po samo 65 minutah. Tekmica sploh ni prišla do brejk žoge, Hercogova pa je izkoristila 6 od 9, razmerje točk pa je bilo 55:31. O zmagovalki in četrtfinalistki ni bilo vprašanja. Sedaj jo čaka 24-letna Kristina Kucova iz Slovaške, ki je 124. igralka sveta.