Ilija Bozoljac nekdanji zmagovalec OP Ljubljane, je po dolgem času osvojil Challenger!

18.02.2014
Srbski teniški igralec Ilija Bozoljac je po več kot 5 letih "suše", ponovno okusil slast zmage na turnirjih serije Challenger!

28-letni Ilija Bozoljac  je že pred 7 leti prišel na rob uvrstitvi med TOP100 in takrat si verjetno nihče ni mislil, da bo 101. mesto za zdaj njegova najvišja uvrstitev v profesionalni karieri, ki traja že od leta 2002. V letu 2008 je osvojil 2 ATP Challengerja zapored, najprej OP Ljubljane in teden dni kasneje še Banja Luko. Do leta 2012 je še 5 x igral v finalih Challengerjev in vsakič izgubil. Zaradi težav s hrbtom je nato močno zdrsel na ATP lestvici in lani se je moral vrniti na turnirje serije ITF. V prvih 3 mesecih je osvojil 3 turnirje in si izboljšal položaj za nastope na Challengerjih. Vmes je bil tudi član srbske reprezentance v Davisovem pokalu in skupaj z rojakom Nenadom Zimonjičem sodeloval pri izjemni zmagi v igri dvojic nad dvojčkoma Bryan (april 2013,  7-6 (5), 7-6 (1), 5-7, 4-6, 15-13). Leto 2014 je začel na 241. mestu.

Prejšnji teden se mu je končno odprlo in dokaj nepričakovano je osvojil ATP Challenger v Kolkati (Indija), ki je njegov 4. osvojeni v karieri.

"Najboljša leta v tenisu sem izgubil zaradi poškodbe hrbta, močno sem padel po lestvici. Takrat sem nehal gledati spremembe na ATP lestvici. Potrebujem nekaj takšnih rezultatov, da pridem na pravo pot. Smo šele na začetku sezone in zaenkrat mi gre dobro," je dejal nekdanji zmagovalec OP ljubljane.

Zmaga je še toliko bolj pomembna za njegovo samozavest, saj se je v polfinalu proti Kazahstancu Aleksandru Nedovjesovu (92. na ATP) vrnil iz skoraj izgubljenega položaja.Izgubljal je z 0:6, 0:3(0:40), a je nato 2. niz dobil s 7.5 in na koncu še tretjega s 6:3!

"V najtežjih trenutkih sem se vprašal, "ali lahko osvojim vsaj 1 igro"? Ena igra je bila vse kar sem si želel. Nekako sem osvojil igro, nato niz in na koncu dobil dvoboj. Kako? Tudi sam ne vem, kako," je dejal srečni Ilija.

V finalu je bila povsem drugačna slika. Rus Jevgenij Donskoj (114.) je padel v 2 nizih s 6:1, 6:1!

"Ogreval sem se z Indijcem Somdevom Devvarmanom in nisem mogel zgrešiti udarca. V 1. nizu sem napravil le 1 nevsiljeno napako. Vsa čast nasprotniku, a imel sem občutek, da ne morem izgubiti," je rekel Srb.

S to zmago se je povzpel na 204. mesto na svetu, a ni občutil kakšnega velikega zadovoljstva!

"Na Challengerjih nisem zmagal že od leta 2008. Zmaga mi je prinesla notranjo mirnost in potrditev športne vrednosti," je zaključil Bozoljac, ki mu je zmaga prinesla posebno povabilo za nastop na močnem Challengerju v New Delhiju ta teden.

pripravil: Marjan B.