Ivan Ljubičić s paleto asov iz OP ZDA vrgel Kavčiča!

31.08.2011
NEW YORK, ZDA - Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se ni uspel uvrstiti v 2. krog zadnjega turnirja za grand slam v letu 2011.

Ljubljančan je kot prvi slovenski teniški igralec v zgodovini zaigral v glavnem delu ameriškega turnirja za veliki slam, bolj znanega kot US Open.

V glavni žreb je bil kot trenutno 80. igralec sveta  uvrščen neposredno, v 1. krogu pa je naletel na 30. nosilca Hrvata Ivana Ljubičića, ki slovi kot odličen server. Banjalučan je to tezo tudi potrdil in predvsem po zaslugi asov in servisa dobil dvoboj s 7-6(5), 3-6, 6-1 in 7-5.

Kaljut se je dobro boril z nekdanjim 3. igralcem sveta, ki je dolgotrajen prvi niz dobil po tesnem tajbrejku. Drugi del igre je pripadel Kavčiču, ki je strl servis Hrvata že takoj na začetku, a je v tretjem popustil in dobil le eno igro. Nepopustljivost Blaža se je pokazala v 4. nizu, ko je uspešno pariral vse do 11. igre. Tu je Ljubičiću uspelo priti do odločujočega brejka, ki ga je v naslednji izmenjavi potrdil.

Ivan je zadel kar 23 asov (Kavčič 4) ter prišel do 23 neposrednih točk, na drugi strani pa jih je Kavčič po uradni statistiki dobil le 4, napravil pa je tudi 11 dvojnih napak.

Premireni nastop Kavčiča na Flushing Meadwsu je trajal skoraj 3 ure. Legendarni Hrvat, ki je bil dolgo časa tudi član odbora profesionalnih tenisačev v ATP-ju, je v prvem nizu igral nekoliko bolje, Kavčič pa se je dobro ubranil vseh priložnosti tekmeca. Klnil je šele v podaljšani igri. Edini odvzem servisa, ob šestih priložnostih, je Črnučanu uspel v 2. igri drugega niza, le tega pa je obdržal vse do konca in izenačil izid v nizih. Ko smo verjeli, da je Kavčič v naletu, je Ljubo pripravil hitri brejk in nato gladko dobil tretji del dvoboja, v četrtem pa po nekaj priložnostih dokončno slavil v končnici. Ja, Ivan je eden najboljših serverjev na Touru. Kljub temu, da ni igral vse od domačega Umaga, je rutinirano slavil ter odšel v 2. krog.

Rafa bo moral dvignito raven igre, če bo hotel letos ubraniti naslov

Nadal z veliko težavami v igri

Branilec naslova Rafael Nadal, ki je lani v New Yorku kompletiral karierni grand slam, je daleč od svoje igre, ki jo je kazal kot 1. igralec sveta. To se je pokazalo tudi včeraj. Proti Andreju Golubevu je prišel vse prej kot do lahke zmage (6-3, 7-6, 7-5), kar nekajkrat pa je v dvoboju zaostajal ter lovil brejk zaostanka. Po koncu je Rafa sicer dejal, da je bil nervozen, kar je normalno za začetek tako velikega turnirja.

Uvrstitev v 2. krog je uspela tudi letos zelo bledemu Nikolaju Davidenku. Zmagovalec zaključnega mastersa 2009, je v 1. krogu po petih nizih domov poslal Hrvata Ivana Dodiga, ki je bil zadnji nosilec v žrebu (32).

1. igralec sveta Novak Djoković je že proti večeru po našem času po le 42 minutah odšel v slačilnico. Manj kot šolsko uro je potreboval, da je Ircu Nilandu prikazal lekcijo tenisa, potem pa mu je tekmec še predal.