Izjemna najstnica Nastja Kolar zmagovalka ITF turnirja v Mariboru!

05.06.2011
MARIBOR - Komaj 16-letna Nastja Kolar je velika zmagovalka 25,000 USD vrednega turnirja v štajerski prestolnici, bolj znanega pod imenom Infond Open.

Gledalci na igriščih Železničarskega teniškega kluba Maribor v Športnem parku Tabor so prišli danes na svoj račun. Za naslov sta se namreč pomerili domači tenisačici 3. nosilka Maša Zec-Peškirič in Nastja Kolar, ki sta do zadnje stopničke prišli brez izgubljenega niza.

Jeseničanka Zec-Peškiričeva (208. na WTA) je bila seveda papirnata favoritinja finala, a se je opekla proti eni najbolj perspektivnih teniških igralk sveta Nastji Kolar (434.na WTA), ki je na koncu slavila z rezultatom 7-5, 6-4.

Po treh letih naslov na domačem peščenem turnirjun ostaja doma, saj je leta 2008 tu zmagala prav današnja poraženka, leta 2007 pa Polona Hercog, ki pa je del najboljših tenisačic sveta in sedaj tekmuje na WTA turnirjih najvšjega ranga.

Še ne 17-letna Celjanka, članica kluba TK AS Litija, je zaslužena zmagovalka letošnje izvedbe Infond Opna, vse do dviga lovorike pa ni tekmicam oddala niti niza. Začela je kot povabljena igralka, odšla pa bo z novimi 50 točkami na računu in spet krepko popravila svojo najboljšo uvrstitev na WTA lestvici. Brez kančka dvoma lahko trdimo, da je Nastja ena najbolj perspektivnih teniških igralk sveta, sama pa pravi, da bo svoj cilj dosegla šele (pazi), ko bo številka 1 na teniški lestvici in zmagala na vseh štirih največjih turnirjih sveta. Bravo Nastja!

V današnjem finalu je bila boljša nasprotnica. V prvem nizu je hitro prišla v prednost, a jo je Maša ujela, kljub vsemu pa je Kolarjevi uspelo streti servis Zec-Peškiričeve še ob samem zaključku. Celjanka je med dvobojem nekajkrat ob tla vrgla tudi lopar, a to jo je še bolj motiviralo. V drugem nizu je spet pobegnila Maši in že imela servis za končno zmago, pa je Gorenjka spet izničila brejk prednosti. Ko bi ga morala pri 4-5 potrditi, pa je Kolarjevi 'končno' le uspelo dobiti zaključno točko in zasluženo dobiti domači turnir.