Izjemni Blaž Kavčič v finalu šanghajskega challengerja

15.09.2018
ŠANGHAJ, KITAJSKA - Za slovenskim teniškim igralcem Blažem Kavčičem je izjemen teden, uvrstil se je v finale turnirja serije challenger na Kitajskem.

Nekoč številka 1 slovenskega tenisa Blaž Kavčič, sedaj pa 292. igralec sveta, je na challengerju v Šanghaju v veikem finalu ter skrbi za najboljši izid v letošnji sezoni. Sedaj se je znašel v veliki priložnosti, da še deseto leto zapored v vitrino postavi najmanj eno lovoriko iz omenjenih turnirjev. Bravo!

Vse od leta2009 Ljubljančan vsko sezono osvoji najmanj en challenger, z naskokom pa je najbolj trofejni slovenski teniški igralec. Po lepi zmagi v polfinalu nad talentiranim Miomierjem Kecmanovičem (lani je prvič zmagal na turnirju serije challenger) je še en korak od 17. naslova v karieri.

31-letni Kavčič je v polfinalu spet pripravil preobrat, za nameček pa se mu je tekmec predal pri rezultatu 4-6, 7-6(4), 1-0 in mu prihranil nekaj moči za finale.

19-letni Srb kot 177. igralec sveta velja za enega najbolj nadarjenih, zato je zmaga izkušenega Slovenca toliko več vredna. Že v uvodnem nizu je bil Blaž blizu, a ni izkoristil petih brejk žogic. Borbeno je igral naprej, držal stik in nagrada je prišla v tajbrejku 2. niza. Po brejku na vsaki strani sta morala v podaljšek, kjer je bil Blaž boljši, nato pa v 3. nizu takoj vzel servis nasprotniku, namesto menjave strani pa je Kecmanovič predal. Kavčič je zabil kar 14 asov v prvem medsebojnem srečanju, ki je trajal 2 uri in 11 minut.

V finalu ga čaka dvoboj z 8. nosilcem in 210. igralcem sveta Hirokijem Morijo iz Japonske. 27-letni tenisač iz Tokia je v polfinalu visel, saj je zmagal šele po treh nizih, v vseh treh pa igral tajbrejk. V karieri ima tri naslove iz challengerjev, enega je osvojil letos. Japonca je Kavčič dvakrat gladko premagal na turnirjih serije challenger, a jutri je nova tekma, v katerem bo šlo vse od začetka. A finale je finale in za našega teniškega asa bo še kako pomemben.