Izjemni Thiem v Rimu končal serijo zmag Nadala na pesku

19.05.2017
RIM, ITALIJA- Po 17 zmagah in treh lovorikah na pesku je padel Rafael Nadal. Kralja peščene podlage je z izjemnim tenisom v četrtfinalu Rima ustavil Avstrijec Dominic Thiem.

Našel se je nekdo, ki je bil dovolj dober, da je letos na pesku premagal Rafaela Nadala. Na zadnjem Mastersu pred Roland Garrosom je Dominic Thiem v četrtfinalu Rima s 6-4, 6-3 nadigral 30-letnega Majorčana in mu nekoliko znižal samozavest za 'La Decimo' v Parizu.

Thiem je pred današnjim dvobojem doživel štiri poraze v petih tekmah z Nadalom, nazadnje pred manj kot tednom v finalu Mastersa v Madridu. Še pred tem ga je Španec premagal v Barceloni, a 23-letni Avstrijec se je iz tega veliko naučil. Zaigral je hrabro, odločno, diktiral tempo in poslala Nadala v globoko obrambo. Vse skupaj je bleščeče končal po 1 uri in 50 minutah.

No, Rafa je imel nekaj priložnosti za brejk, predvsme v uvodnem nizu, vendar je že bil v zaostanku, medtem, ko je Avstrijec izkoristil dane priložnosti v najbolj pomembnih trenutkih. V soboto zvečer se bo boril za drugi zaporedni finale turnirjev serije ATP1000.

20-letni Aleksander Zverev je zlahka opravil z Raoničem v četrtfinalu Rima

V igri za naslov v večnem mestu je še eden mladenič, še tri leta mlajši od Thiema. To je Nemec Alexander Zverev. Gre za enega največjih talentov, ki trka na vrata elitne deseterice, verjetno pa ni daleč stran tudi borba za sam vrh teniške lestvice ATP. Zverev je v četrtfinalu s 7-6(4), 6-1 počistil s 5. nosilcem Milošem Raoničem in se bo za finale pomeril z Američanom Johnom Isnerjem. Slednji je ustavil nalet Marina Čiliča. Dva dobljena tajbrejka in en gladko izgubljen niz s Hrvatom je bilo dovolj za vstop med štiri najboljše. Vse od leta 2008 in Andya Roddicka ni bilo Američana v polfinalu Rima. Isner je po tekmi lepo povedal, da ja zanj vseeno na kateri podlagi igra. Naj bo to pesek, beton ali trava, vedno ima enak recept - dobro servirati in ohranjati svoj začetni udarec. V kolikor mu to ne uspe, se težko izvleče na tekmah z zmago.