Izvrstni Aljaž Bedene ponovno v finalu!

28.07.2012
Trenutno 2. "lopar" Slovenije Aljaž Bedene, se je še 2. teden zapored uvrstil v finale turnirja serije challenger!

VUHAN, KITAJSKA - Aljaž Bedene je upravičil vlogo 1. nosilca na 50.000$ vrednem challengerju v kitajskem Vuhanu(trda podlaga) in se brez večjih težav uvrstil v finale. Aljaž je že prejšnji teden igral v finalu challengerja v An Ningu, kjer je moral priznati premoč rojaku Gregi Žemlji.

23 letni Aljaž Bedene(103.) se je v polfinalu pomeril s 27 letnim  Avstralcem Adamom Feeneyem(790.), ki se je presenetljivo prebil v polfinale preko kvalifikacij. Slovenec je slavil s 6:1,6:4 v nizih!BRAVO!!!

V dvoboju, ki je trajal uro in 16 minut je bil Aljaž suveren na svoj servis, saj je ubranil edini priložnosti Avstralca za odvzem servisa.

V 1. nizu je Slovenec "odpihnil" nasprotnika z igrišča in mu prepustil le eno igro. 2 x mu je odvzel servis in mu ni ponudil priložnosti za brejk.

V 2. nizu je bila igra bolj izenačena. Feeney se je dobro držal do 4:4, nato pa je Bedenetu uspel brejk, v zadnji igri pa je rutinirano zaključil dvoboj. Izkoristil je eno priložnost za brejk(od treh) kar je bilo dovolj za osvojitev niza in končno zmago!

Aljaž Bedene si je z uvrstitvijo v finale priigral najmanj 48 ATP točk in zaslužil 4.240$. Z novimi osvojenimi točkami je trenutno na 92. mestu ATP lestvice z zmago pa bi se prebil med 90 najboljših na svetu, gremo Aljaž!

foto : images.google

pripravil : Marjan B.