Jakupovičeva spet najmanj v četrtfinalu

14.07.2016
Slovenska tenisačica Dalila Jakupovič je že četrti turnir zapored najmanj v četrtfinalu.

ASCHAFFENBURG, NEMČIJA - 25-letna Dalila Jakupovič je spet v igri za lovoriko. Na 25,000 USD vrednem peščenem ITF turnirju v Nemčiji je v četrtfinalu. Pred tem je bila v kar treh finalih.

Prejšnji teden je Jeseničanka prišla vse do konca v Torinu. Osvojila je obe lovoriki. Tokrat je na delu v Nemčiji, kjer je 6. nosilka. Med drugim se je med dvojicami že uvrstila v polfinale.

V 1. krogu je trenutno 235. igralka sveta s 7-5, 6-3 izločila 18-letno Španko Irene Burillo Escorihuelo (493. na WTA), v osmini pa danes še Francozinjo Manon Arcangioli. 21-letnica, 371. na WTA lestvici, je dobila porcijo s 6-0, 6-1. V četrtfinalu jo čaka najtežja naloga, 1. nosilka iz Francije, 27-letna Sherezad Reix (204. na WTA).

2. krog:

Dalila JAKUPOVIC (SLO) [6] 6-0 6-1 Manon ARCANGIOLI (FRA)

Dalila JAKUPOVIC (SLO) [6] 7-5 6-3 Irene BURILLO ESCORIHUELA (ESP)

KRAMSACH, AVSTRIJA - 26-letni Tom Kočevar-Dešman (583. na ATP) je prišel do 2. kroga na 10,000 USD vrednem Futuresu v Avstriji, Nik Razboršek pa do četrtfinala.

Na peščeni podlagi je v 1. krogu Tom kot 8. nosilec s 7-6(3), 4-6, 6-1 ugnal 21-letnega domačina Dominica Weidingerja (950. na ATP), v 2. krogu pa ga je s 7-6(2), 6-3 iz žreba vrgel 22-letni Čeh Marek Jaloviec (695. na ATP).

22-letni Nik Razboršek (932. na ATP) je v uvodnem krogu s 6-0, 6-4 izločil 28-letnega Italijana Filippa Leonardija (631. na ATP), v osmini finala je bil s 6-4, 6-1 boljši od 5. nosilca in 443. igralca sveta iz Avstralije Bradleya Mousleya, v četrtfinhalu pa je po treh nizih s 3-6, 6-4 in 6-2 klonil proti 2. nosilcu. Boljši je bil komaj 17-letni Grk Stefanos Tsitsipas, 357. igralec sveta.

V kvalifikacijah sta bila prekratka Grega Boh in Miha Okorn.

Četrtfinale:

Stefanos TSITSIPAS (GRE) [2] 3-6 6-4 6-2 Nik RAZBORSEK (SLO)

2. krog:

Marek JALOVIEC (CZE) 7-6(2) 6-3 Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [8]
Nik RAZBORSEK (SLO) 6-4 6-1 Bradley MOUSLEY (AUS) [5]

Tom KOCEVAR-DESMAN (SLO) [8] 7-6(3) 4-6 6-1 Dominic WEIDINGER (AUT)
Nik RAZBORSEK (SLO) 6-0 6-4 Filippo LEONARDI (ITA)

2. krog(kvalifikacije):

Luca GIACOMELLI (SUI) [9] 6-3 6-0 Miha OKORN (SLO)

1. krog(kvalifikacije):

Lukas OLLERT (GER) 6-0 6-3 Grega BOH (SLO)
Miha OKORN (SLO) 7-6(4) 6-3 Johannes BANGRATZ (AUT)

BRNO, ČEŠKA - Marko Stošič je bil srečni poraženec na 10,000 USD vrednem peščenem Futuresu v Brnu, Domen Gostinčar pa ni prišel čez kvalifikacije.

30-letni Stošič (1,803. na ATP) je nato izgubil v 1. krogu s 6-3, 6-4. Premagal ga je slovaški kvalifikant, 21-letni Matej Maruščak (2,010. na ATP)

Matej MARUSCAK (SVK) 6-3 6-4 Marko STOSIC (SLO)

3. krog(kvalifikacije):

David SIMUNEK (CZE) [5] 4-2 Retired Marko STOSIC (SLO) [10]
Tomas MUSIL (CZE) 6-1 7-6(5) Domen GOSTINCAR (SLO)

Marko STOSIC (SLO) [10] 5-7 6-3 7-6(5) Roman BOYCHUK (UKR)
Domen GOSTINCAR (SLO) 4-6 6-3 6-2 Marek REHACEK (CZE) [9]

Marko STOSIC (SLO) [10] 0-6 6-1 6-4 Daniel JANKO (CZE)
Domen GOSTINCAR (SLO) 6-1 7-6(3) Patrik MALY (CZE)

BURSA, TURČIJA - Tadeja Majerič in Nastja Kolar sta na 50,000 USD vrednem ITF turnirju v turški Bursi končali v 2. krogu.

25-letna Majeričeva je bila na turškem pesku 5. nosilka, kot 238. igralka sveta pa je v 1. krogu s 6-2, 6-1 premagala 20-letno Romunko Oano Georgeto Simion (548. na WTA). Nato jo je ustavila Izraelka Deniz Khazaniuk (367. na WTA). 21-letnica je bila boljša s 7-5, 4-6, 7-5.

21-letna Kolarjeva (477. na WTA) je v uvodnem krogu s 6-4, 6-1 izločila 27-letno Gruzijko Sofijo Kvatsabajo (449. na WTA), v osmini finala pa je bia njena nasprotnica 1. nosilka iz Turčije. 20-letna domačinka, sicer 187. igralka sveta Ipek Soylu, je zlahka slavila s 6-1, 6-1.