Jakupovičeva suvereno do zadnjega kroga kvalifikacij Aucklanda

01.01.2017
AUCKLAND, NOVA ZELANDIJA - Dalila Jakupovič je dobila tudi drugi dvoboj na začetku leošnje teniške sezone in je samo zmago oddaljena od glavnega dela WTA turnirja v Aucklandu.

Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič je suvereno opravila svoj nastop v 2. kvalifikacijskem krogu WTA turnirna v Aucklandu. S 6-4, 6-2 je premagala Japonko Šuko Aojamo.

Na prste ene roke lahko preštejemo nastope Jakupovičeve v glavnem delu WTA turnirjev, a ob odlični sezoni na ITF turnirjih prejšnje leto, je Jeseničanka lahko optimistično razpoložena, da bo letos naredila korak naprej in v kratkem bi lahko na lestvici prehitela tudi Polono Hercog.

25-letna Dalila je imela danes na drugi strani 29-letno Japonko, ki je 22. igralka sveta. Le ta je v 1. krogu izločila Virginio Razzano. Sam obračun je postregel z 11 brejki, 7 jih je vpisala Dalila, ob tem pa je imela 12 žogic za odvzem servisa. Uvodni niz je bil bolj izenačen, v drugem pa je naša igralka zlahka kontrolirala tekmo in slavila po 75 minutah.

Kot osmopostavljena kvalifikacij in 156. igralka sveta, se bo Jakupovičeva v boju za glavni del pomerila s 186. igralko sveta Mono Barthel. Gre za vrhinsko tenisačico, pred tremi leti že 23. igralko sveta. 26-letna Nemka je zablestela prav na avstralski turneji pred štirmi leti z zmago v Hobartu.