Jakupovičeva v 2. krogu Seula

18.09.2018
SEUL, JUŽNA KOREJA - Slovenska teniška igralka Dalila Jakupovič se je v 2. krogu WTA turnirja v Seulu pridružila Tamari Zidanšek.

Dalila Jakupovič je v uvodnem krogu WTA turnirja na trdi podlagi v seulu upravičila status favoritinje in s 3-6, 6-4, 6-3 premagala domačinko Na-Lae Hanovo.

27-letna Jakupovičeva, trenutno 89. igralka sveta, je slavila po 1 uri in 51 minutah, obračun z leto mlajšo Korejko pa je bil dokaj izenačen. Uvodni niz je z dvema brejkoma na kontu dobila Hanova, 230. igralka sveta, sledil je preobrat v režiji Jeseničanke. Po trikrat je vzela servis nasprotnici in se dokopala do zmage, ki jo pelje na dvoboj proti zmagovalki obračuna med 2. nosilko Kiki Bertens in Luksiko Kumkhum.

Zmaga v uvodnem krogu je Dalili prinesla 30 točk in 3,400 USD denarne nagrade.