James Blake v Washingtonu takoj izločil branilca naslova!

03.08.2011
WASHINGTON, ZDA - Turnir Legg Mason Tennis Classic presented by GEICO se igra v teniškem centru William H.G. Fitzgerald v Rock Creek Parku ter je eden od enajstih v letu, ki spadajo v serijo ATP 500. Washingtonski turnir seveda spada tudi v serijo US Open Series, ki se igrajo pred zadnjim Grand Slamom sezone v New Yorku.

V dvoboju branilca in nekdanjega branilca naslova je slednji (James Blake) gladko porazil Davida Nalbandiana s 6-2, 6-4. Zmagovalec leta 2002 je porabil 1 uro in 13 minut, da je dvignil roke v zrak, v dvoboju pa je ubranil vse tri brejk priložnosti Argentinca. Za Američana je to druga zmaga proti Nalbandianu v dveh dvobojih, prvič po marcu pa je prišel do dveh zmag zapored. V 3. krogu se bo udaril z rojakom Johnom Isnerjem.

16. nosilec Jarkko Nieminen je zabležil 300. zmago v karieri, potem ko je bil boljši od Igorja Kuničina. Finec je postal profesionalec leta 2000, kar deset sezon zapored pa je končal leto med Top 100 na svetu.

Finec Jarkko Nieminen, ki je marca v pokalu Davis gostoval tudi v Ljubljani, je prišel do 300. karierne zmage

Američan Ryan Harrison se je pobral po izgubljenem drugem nizu ter izločil Mischo Zvereva. 19-letni Harrison je v odločilnem delu tekme kar trikrat brejknil Nemca, v 3. krogu pa ga čaka obračun s Srbom Viktorjem Troickim. Bolgar Grigor Dimitrov je dobil tesen dvoboj s kvalifikantom Timom Smyczekom, Tommy Haas pa je zabeležil šele drugo zmago v sezoni, potem ko je bil boljši od Amerja Delića.