Janez Semrajc do naslova na Bolu in 12. zvezdice!

14.09.2014
BOL, HRVAŠKA - Janez Semrajc nadaljuje z dominacijo na turnirjih serije ATP Futures. S 15. zaporedno zmago na omenjenih turnirjih je na Bolu na Braču prišel do tretje letošnje lovorike in že 12. skupno.

25-letni Janez Semrajc je zmagovalec peščenega, 10,000 USD vrednega Futuresa na Bolu. Kot 2. nosilec je tudi v finalu prešel tekmeca, Francoza Maxima Tabatrounga s 6-2, 5-7, 6-3 in se veseli že 12. naslova. Čestitke Johhny!

Dominacija Semrajca na Futuresih se nadaljuje...na zadnjih treh nastopih te serije turnirjev je dosegel 15 zmag in oddal dva niza (v finalu Kopra in Bola). Vmes se je udeležil nekaj Challengerjev, na katerih ni uspel priti do rezultatov, ki si jih je želel, zato je šel po samozavest na hrvaška Futuresa, kjer je že na prvem spet dokazal, da je predober za ta rang tekmovanja. Ustavi ga lahko le slab dan ali zdravje.

Ljubljančan je trenutno 386. na ATP lestvici, njegov današnji tekmec, ki še nikdar ni osvojil turnirja, pa je 965. 24-letni Francoz je ta teden izločil tri nosilce in ni oddal niza, dober tenis pa je pokazal tudi v finalu. Janez, ki v finalu redko izgubi, je ekspresno dobil uvodni niz, v drugem izgubil že dobljeno tekmo, ko se je po brejku zaostanka vrnil in nato zapravil dve zaključni žogi (5-4), v tretjem pa po slabšem uvodu le strl tekmeca.

V uvodnem nizu je slovenski teniški reprezentant hitro prišel do brejka, odlično je serviral in imel tekmo povsem pod kontrolo. Francoz je ostal brez vsakršne možnosti za odvzem začetnega udarca, ob dvojni napaki v 8. igri pa Semrajcu podaril dve točki za niz, Janez je vnovčil že prvo. Tabatruong je v nadaljevanju izkoristil slabo servisno igro Semrajca in povedel 2-1, potem dvakrat potrdil prednost, v 8. igri pa je Janez potegnil. Izničil je brejk in vse bolj pritiskal. V 10. igri je imel že dve zaključni žogi, pa se je nasprotnik krčevito boril in uspel podaljšati finale. Namesto konca tekme, se je dvoboj prelomil. Francoz je dobil zalet in nepričakovano osvojil 2. niz s 7-5, za nameček pa z brejkom povedel v tretjem. Semrajc je nato le uspel streti žilavega Francoza in upravičiti status favorita za zmago in naslov.

Lovorika mu prinaša 18 točk za ATP lestvico. Do konca sezone brani še 57 'pik', kar nekaj, zato ga čaka še veliko dela, da najmanj obdrži položaj na lestvici in si pripravi teren za naslednjo sezono in preboj na turnirje, kamor ob igri in zdravju spada.