Janez Semrajc začel sezono s porazom na Challengerju v Casablanci

12.01.2015
CASABLANCA, MAROKO - Slovenski tenisač Janez Semrajc je teniško leto 2015 začel s porazom na ATP Challengerju v Maroku.

25-letni Janez Semrajc (295. na ATP) po lanski več kot uspešni sezoni na Futuresih, začenja leto na Challengerju v Maroku, kjer pa je v 1. krogu utrpel težek poraz.

Na 42,500 evrov vrednem peščenem Challengerju je v uvodnem krogu igral z izkušenim Italijanom Flaviom Cipollo (333. na ATP), ki je bil leta 2012 na 70. mestu ATP lestvice, lani pa je beležil katastrofalne rezultate, temu primeren pa je tudi njegov ranking. No, 31-letni Cipolla pa je zlahka dobil 1. krog s Semrajcem, v samo 51 minutah je zmagal s 6-0, 6-2.

Dvoboj je bil enosmerna cesta s strani Rimljana, katerega je Ljubljančan že premagal na Challengerju v Todiju pred skoraj petimi leti. Cipolla je odigral izjemno, praktično ni grešil, kar je bilo več kot dovolj za gladko zmago. V uvodnem nizu je na svojem servisu oddal samo dve točki, Semrajc pa jih je osvojil le 7, kar je botrovalo t.i. kravati. V nadaljevanju se je Janez bolje upiral, stik pa je držal do 5. igre. Ko je Cipolla povedel 3-2 z brejkom, je nato le še rutinirano dokončal dvoboj, v katerem je Slovenec ostal brez priložnosti za brejk. Semrajc je imel pred odhodom na turnir tudi nekaj zdravstvenih težav, zato je bil obračun zanj še težji ob razpoloženemu tekmecu.

Semrajc je ostal brez točk, za tolažbo pa je prejel 440 evrov.