Jose Acasuso končal aktivno teniško kariero!

24.02.2012
Argentinec Jose Acasusuo je uradno končal svojo profesionalno športno pot. Upokojitev od aktivne teniške kariere je objavil na novinarski konferenci med teniškim turnirjem Copa Claro v Buenos Airesu.

29-letni Argentinec je zadnjič uradno nastopil v kvalifikacijah Roland Garrosa. Pred natančno letom dni pa je zadnjič igral v glavnem delu ATP turnirjev, ko je v Buenos Airesu prišel do četrtfinala (izgubil z Almagrom).

''Bila je težka a pomembna odločitev, zato sem potreboval nekaj časa, da sem to uradno objavil'', je povedal Acasuso, ki so ga seveda premagale tudi emocije pred domačim občinstvom na turnirju v Buenos Airesu.''12 let profesionalne kariere ni malo, s tem, da tenis igram že 25 let, je bilo dovolj razlogov, da sem moral to tehtno premisliti''.

''Tenis je bil moje življenje. Vse sem dal od sebe, da sem postal profesionalni tenisač in delal, kar me je najbolj veselilo. Končujem pomemben del svojega življenja, v katerem sem imel ogromno lepih in neverjetnih trenutkov kot so zmage na turnirjih, igranje za svojo državo, dobljeni dvoboji proti najboljšim na svetu in potovanje po svetu''.

Jose Acasuso je uradno objavil konec profesionalne teniške kariere

Nekdanji 20. teniški igralec sveta ima v žepu 3 lovorike s turnirjev serije ATP iz 11 final, vsi pa prihajajo iz peščene podlage. Temu je dodal še 11 finalov dvojic, pokal pa je dvignil petkrat. Dvakrat je zastopal reprezentanco Argentine v finalu pokala Davis, prav tako pa je bil član ekipe, ki je leta 2007 osvojila naslov na moštvenem tekmovanju Power Horse World Team Cup.