Južni se je rešil v četrtfinalu St.Petersburga!

21.09.2012
ST. PETERSBURG, RUSIJA - Mesto ob reki Nevi je dobilo polfinaliste na ATP turnirju z nagradnim skladom 411,000 USD.

Prvi nosilec Mihail Južni je preživel dvoboj četrtfinala z Guillermom Garcia-Lopezom potem, ko si je v 2. nizu domačin celo privoščil obešeno kravato. Rezultat se je na koncu glasil 6-4, 0-6, 6-3.

2 uri in 6 minut je trajal rusko-španski obračun v santpeterburški dvorani, 30-letni Moskovčan pa je tu slavil že leta 2004. Še dvakrat je igral finalni dvoboj, od katerega je sedaj oddaljen le eno zmago, letos pa je že dvignil lovoriko na turnirju v Zagrebu, ko je zadnji dan tekmovanja premagal Lukaša Lacka.

V polfinalu bo imel Južni težko nalogo, ker mu bo nasproti stal vroči slovaški tenisač Martin Kližan. 23-letni Martin je trenutno na kariernem 45. mestu ATP lestvice, ta teden pa je 3. nosilec. Na OP ZDA je izločil Joja-Wilfrieda Tsongaja, danes v St.Petersburgu pa ni imel nikakršnih težav z Ričardasom Berankisem (6-3, 6-2).

Po več kot dveh letih pa je v polfinale prišel Daniel Gimeno-Traver. Španec je zlahka izločil krvnika Grega Žemlje, Flavia Cipollo, s 6-2, 7-5, videli pa smo kar 11 brejkov, sedem na strani Španca, ki ga sedaj čaka tekma z Italijanom Flaviom Fogninijem. Slednji je s 6-4, 7-6 ugnal Roberta Bautista-Aguta ter bo po Bukarešti poskušal priti v še en letošnji finale.