Karolina Pliškova tudi v New Havenu boljša od Polone Hercog

25.08.2015
NEW HAVEN, ZDA - Najboljša slovenska teniška igralka Polona Hercog je preskočila kvalifikacije na WTA Premier turnirju v New Havenu, nato pa je morala v 1. krogu glavnega dela priznati premoč 5. nosilki.

Čehinja Karolina Pliškova je dobila še tretji zaporedni medsebojni obračun s Polono Hercog. Tokrat je bila 23-letna Pliškova boljša v nočnem obračunu New Havena po preobratu z 2-6, 7-6(5), 6-2.

Pliškova je 8. igralka sveta in favorizirani tekmici se je Mariborčanka (64. na WTA) dobro uprla, v 3. nizu pa je Pražanka uveljavila svoj status na lestvici.

• Karolina Pliškova se je vrnila po zaostanku 2-6, 2-4
  • Dvoboj je bil za nekaj časa tudi prekinjen pri rezultatu 6-2, 3-0 za Polono Hercog

Polona je odlično odigrala uvodni niz. Na krilih treh kvalifikacijskih zmag je 24-letna Slovenka dvakrat vzela začetni udarec nasprotnici, sama pa izničila edino brejk žogo s katero se je soočila. V 2. nizu ji je drastično padel odstotek zadetih prvih servisov, poleg tega ga je slabše izkoriščala, vseeno pa je držala stik s Pliškovo vse do tajbrejka. Pred tem sta obe prišli do veh brejkov. Podaljšana igra je bila tesna, dobila pa jo je Čehinja, ki je potem v tretjem nizu močno dvignila svojo igro in odšla v 2. krog po 2 urah in 4 minutah, medsebojno razmerje zmag in porazov pa povečala na 3-1.

V 'novem zatočišču' je Polona nabrala 26 točk in 5,755 USD.

Karolina Pliškova se je veselila tretje zaporedne zmage nad Polono Hercog. Čehinja je 8. igralka sveta.

Connectitut Open
Kraj: New Haven (ZDA)
Datum: 23.08.2015 - 29.08.2015
Kategorija: WTA Premier
Nagradni sklad: $689,063

5-Karolina Pliskova (Czech Republic) beat Polona Hercog (Slovenia) 2-6 7-6(5) 6-2
7-Agnieszka Radwanska (Poland) beat CoCo Vandeweghe (U.S.) 6-0 6-2
Magdalena Rybarikova (Slovakia) beat Flavia Pennetta (Italy) 6-7(2) 6-3 6-1
4-Lucie Safarova (Czech Republic) beat Daria Gavrilova (Russia) 6-3 6-4
Caroline Garcia (France) beat 6-Timea Bacsinszky (Switzerland) 6-3 6-1
Madison Keys (U.S.) beat Elina Svitolina (Ukraine) 7-6(4) 4-2 (Svitolina retired)
Olga Savchuk (Ukraine) beat Olga Govortsova (Belarus) 4-6 6-3 4-0 (Govortsova retired)
Kristina Mladenovic (France) beat 8-Sara Errani (Italy) 6-2 4-6 6-4
Roberta Vinci (Italy) beat Eugenie Bouchard (Canada) 6-1 6-0
Alize Cornet (France) beat Yulia Putintseva (Kazakhstan) 2-6 6-0 6-2