Kavčič kot 1. nosilec izpadel v osmini challengerja v Napoliju!

02.05.2013
NEAPELJ, ITALIJA - Slovenski tenisač Blaž Kavčič se je nepričakovano poslovil že 2. krogu ATP challenger turnirja v Italiji, kjer je bil 1. nosilec.

V nič kaj prida formi se ne nahaja tretji slovenski teniški igralec Blaž Kavčič v tem trenutku. Na challenger turnirju v Neaplju  je kot prvopostavljeni igralec izpadel že v 2. krogu potem, ko ga je ugnal 312. iz ATP lestvice Alessandro Giannessi s 6-4, 6-4, ki nikdar v karieri ni osvojil turnirja serije challenger, le tri futurese.

Pravzaprav Ljubljančan zelo niha v igri, enkrat odigra perfekten dvoboj, kot npr. v 1. krogu ATP500  turnirja v Barceloni, spet drugič kloni proti veliko nižje uvrščenimi nasprotniki. Od začetka februarja do začetka aprila je nanizal štiri zaporedne poraze v uvodnih krogih, potem pa se je malo ujel. Kot povabljenec in 1. nosilec je samozavest iskal na 30,000 evrov vrednem peščenem dogodku v mestu pod ognjenikom Vezuv, a ne bo zelo zadovoljen  le z eno zmago nad  najstnikom Quinzijem iz Italije.

Italijan Alessandro Giannesi je letos v še slabši poziciji (izpadal je že v uvodnih krogih challengerjev), toda vseeno je uspel na domačem terenu v osmini finala slaviti in pripraviti  veselje gledalcem. 22-letnik je v 1. nizu izkoristil 1 žogo za brejk od petih, Kavčič 0/5 ter po 53 minutah dobil uvod. Oba sta bila odlična pri izkoristku žog na prvi začetni udarec, na drugega pa katastrofalna. Slovenec je uspel dobiti v tem elementu le 4 točke od 14. Izgubljeni niz je uspaval Črnučana. Italijan je to dobro izkoristil in z dvema brejkoma povedel 4-0. Prednost je bila visoka, naš teniški as pa jo je uspel le nekoliko omiliti, vrnitev v dvoboj in možnost zmage za četrtfinale pa je spolzela iz rok, kljub borbeni igri do konca (v 8. igri je imel dve brejk žogi za izenačenje) po 1 uri in 45 minutah.

Kavčič je za igranje v  osmini finala prejel 6 točk in 530 evrov.