Kavčič odpihnil Kleina za četrtfinale Gimcena

03.05.2017
GIMCEN, JUŽNA KOREJA - Prvi teniški lopar Slovenija Blaž Kavčič je zlahka vpisal četrtfinale na ATP Challengerju v Koreji.

80 minut je potreboval 30-letni Blaž Kavčič (123. na ATP), da je v 2. krogu 50,000 USD vrednega Challengerja v Gimcenu nadigral Britanca Brydana Kleina. Tri leta mlajši tekmec je padel s 6-4, 6-2.

Kavčič uspešno nadaljuje z zbiranjem točk in s pohodom v TOP100. Na trdi južnokorejski podlagi je že v četrtfinalu. Kot 5. nosilec je eden tistih, ki spadajo v krog favoritov za naslov, a pot do tja ne bo lahka.

Ljubljančan se je prvič meril s trenutno 220. igralcem ATP lestvice in z odliko opravil vlogo favorita. Klein je ostal brez priložnosti za brejk, Blaž je v 1. nizu izkoristil eno, v 2. nizu pa dve. Več kot dovolj za suvereno zmago. Na prvi servis je izgubil eno samcato točko (27/28) ter bil tako 96% uspešen. Število točk ob koncu je bilo močno na strani Črnučana, 70:47.

V četrtfinalu se bo Blaž meril s Švicarjem Marcom Chiudinellijem, 188. igralcem sveta. 35-letni vrstnik in someščan Federerja bo neugoden tekmec, kar je pokazal v 2. krogu, ko je izločil prvopostavljenega Tajvanca Luja. S predstavo, ki jo je pokazal danes, pa bo Švicarju v prvem medsebojnem obračunu trda predla, kar si tudi želimo.