Kavčič ostaja brez 2. kroga na mastersih!

20.03.2013
MIAMI, ZDA - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se ni uspel uvrstiti v 2. krog enega največjih teniških turnirjev v sezoni, mastersa v Key Biscaynu.

26-letni Blaž Kavčič je bil edini slovenski teniški igralec, ki je že zaigral v glavnem delu ATP 1000 turnirja v Miamiju. Pred dvema letoma je po maratonskem dvoboju izgubil v 1. krogu z Olivierjem Rochusom, tudi letos pa ostaja brez zmage. Zanimivo, da je takrat Rochus zasedal 89. mesto na ATP lestvici, takoj kot danes Tobias Kamke, tudi Kavčič pa je na podobnem položaju kot leta 2011 (85./82.).

V uvodnem krogu ga je s 7-6(5), 6-3 izločil Nemec Tobias Kamke, ki ga je premagal tudi leta 2011 na Wimbledonu.

Ljubljančan se je znašel v seriji porazov, saj je ta že četrti zaporedni v uvodnih krogih. Po San Joseju (ATP), Dubaju (ATP) in Sarajevu (CH), je sedaj spakral kovčke tudi v 1. krogu 4,3 milijona USD vrednega turnirja na Floridi, a za nastop je dobil 10 točk ter kar lep kupček denarja, 8,370 USD.

Tokrat je imel Kavčič lepo priložnost za zmago, sploh prvo slovenskega moškega tenisa na turnirjih serije masters. Kamke v zadnjem času ni blestel, kot 89. igralec sveta ima za sabo dva poraza v uvodnih krogih, v Zagrebu pa je izgubil z Baghdatisom, katerega je Kavčič kasneje premagal. No, na trdi podlagi ali travi se Nemec očitno bolj znajde, dobil je dva dvoboja, druga dva medsebojna na pesku pa naš teniški as.

V 1 uri in 48 minutah igre je bil Kamke danes boljši tekmec. Priigral si je devet priložnosti za brejk, izkoristil je tri medtem, ko je Blaž ostal pri 1/3. Črnučan je do edinega brejka prišel v 1. nizu, ko je izničil zaostanek 2-4, v podaljšani igri je imel prednost, a na koncu je bil bolj zbran vrstnik iz Lubecka. V 2. nizu Kamke Kavčiču ni več ponudil žogice za odvzem servisa. Na prvi začetni udarec je oddal 3 točke, na drugega pa le dve, dvakrat prišel do brejka kar je bilo dovolj za uvrstitev v 2. krog in dvoboj s Juanom Martinom del Potrom.