Kavčič po 2 urah in pol klonil proti 1. nosilcu v četrtfinalu San Marina!

09.08.2013
SAN MARINO - Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je v četrtfinalu ATP Challenger turnirja v San Marinu izgubil z 59.igralcem sveta Danielom Gimeno-Traverjem. Špancu je delal težave vse do končnice 3. niza.

Potem, ko se je včeraj mučil s 1,082. igralcem sveta Virgilijem, je 26-letni Blaž Kavčič (124. na ATP) danes na 64,000 evrov vrednem Challengerju v Republiki San Marino pokazal drugo plat. Mučil je 1. nosilca, 59.igralca sveta Daniela Gimeno-Traverja.

Včeraj je imel Ljubljančan težko delo, pravzaprav mu ga je otežil odlični italijanski kvalifikant, ki je odigral sanjsko, kot kakšen  TOP10 tenisač, ne glede na to, da ga ni niti v tisočerici  (spodaj poglej intervju s Kavčičem  po tekmi). Slovenski teniški as je ob koncu le strl tekmeca in se uvrstil v četrtfinale,  kjer ga je čakal  neugodni Španec, ki pa je občutil moč Črnučana, ki je pred časom kot prvi Slovenec  prebil mejo TOP100. Gimeno-Traverju je  poskušal vrniti za medsebojni poraz lani v Cordenonsu, bil je na dobri poti, na koncu pa je bil favorizirani Španec le premočen.  Zmagal je 6-7(6), 6-3, 6-4.

Dobro je otvoril obračun na centralnem terenu Kaljut, povedel je 3-0, šele potem se je 28-letni tekmec prebudil. Ulovil je Blaža in do konca niza sta bila trd boj za vsako točko. Žoge za niz so se vrstile na obeh straneh, prvi pa je uspel izkoristiti priložnost Kavčič. Z nizom v žepu je v drugem povedel 1-0, nato pa so sledile minute Španca. Takojšen ribrejk in malo kasneje še eden sta mu prinesla izenačenje v nizih in o zmagovalcu je odločal 3. niz. Gimeno-Traver je pobegnil na 3-1, borbeni Ljubljančan, sicer  8. nosilec turnirja, pa se ni predal. Izenačil je na 3-3, se držal še nekaj časa,  v 9. igri pa je klonil na začetnem udarcu. Brejk je bil usoden, saj je nasprotnik v naslednji igri rutinirano odserviral za  vstop v polfinale.

Kavčič je pokazal, da je blizu igralcem, ki so vrsto časa v TOP100 (Španec je vse od leta 2009 več ali manj vseskozi v  TOP100). Iz San Marina odhaja z 18 točkami in 1,850 evri in z dobrim občutkom, žal je lahko le lepe priložnosti za visoko uvrstitev in zmage nad 59. tenisačem sveta.