Kavčič po porazu v glavni del Dubaja kot srečni poraženec

25.02.2018
DUBAJ, ZAE - Slovenski tenisač Blaž Kavčič ni uspel preskočiti kvalifikacij na ATP500 turnirju v Dubaju, vseeno pa se mu je nasmehnila sreča in bo v glavnem delu zaigral kot 'lucky loser'.

30-letni Blaž Kavčič (109. na ATP) je bil poražen v drugem, odločilnem delu kvalifikacij ATP turnirja serije 500 v Dubaju. S 6-3, 6-4 ga je premagal Francoz Gleb Šaharov, a poraz ni bil usoden, saj se mu je nasmehnila 'boginja Fortuna'. Kot srečni poraženec bo v glavnem delu tekmovanja zamenjal Paola Lorenzija. Italijan je odpovedal nastop zaradi poškodbe levega stopala.

29-letni Uzbekistanec, ki igra pod francokso zastavo, Gleb Šaharov, je bil pretrd oreh za drugega slovenskega tenisača Blaža Kavčiča. 154. igralec sveta je bil suveren pri prvem servisu, posledično je Kavčič ostal brez vknjiženega brejka. Imel je le eno priložnost, v 2. nizu, ki jo je Francoz ubranil. V obeh nizih je po enkrat oddal začetni udarec, kar je bilo dovolj Šaharovu, da je po 1 uri in 20 minutah vpisal glavni del močnega teniškega tunirja v Dubaju, ki ima nagradni sklad več kot 3 milijone ameriških zelencev.

Kavčič bi za nastop dobil 10 točk in 4,300 USD, sedaj pa ima možnost, da pride do precej večje vsote in tud točk, še posebej, če zmaga v 1. krogu, saj zmaga tam pomeni najmanj 37,000 USD in dodatnih 45 točk. Nasprotnik Ljubljančana bo 27-letni Jevgenij Donskoj iz Rusije, trenutno 76. na ATP lestvici. Lahko rečemo, da je imel Blaž srečo tudi pri žrebu, saj je dobil premagljivega tekmeca, a za slavje bo moral pokazati precej boljšo predstavo. Tradicija je na strani našega teniškega asa, dobil je namreč vse tri njune medsebojne tekme, 2014 v Portorožu, 2016 v Brescii in lani v Šenzenu, vse na challengerjih.