Kavčič po treh nizih v četrtfinale Challengerja v Uzbekistanu

22.06.2017
FERGANA, UZBEKISTAN - Prvi teniški lopar Slovenije Blaž Kavčič se je uvrstil med osem najboljših na ATP Challengerju v Fergani, ki se odvija na trdi podlagi.

30-letni Ljubljančan Blaž Kavčič je 1. nosilec 75,000 USD vrednega Challengerja v Uzbekistanu, v 2. krogu pa je za napredovanje potreboval tri nize. S 6-2, 5-7, 6-2 je ugnal pet let mlajšega Američana Sekouja Bangouro, 282. igralca sveta.

Kavčič je kot 111. tenisač ATP lestvice prvi favorit za zmago v Uzbekistanu.

Kar nekaj težav je Američan napravil Kavčiču z odvzemom 2. niza. Če ne drugega, je bil na terenu dlje kot bi bil z zmago po dveh nizih. Vse skupaj je trajal 2 uri in 14 minut. Ne glede na to, je Črnučan dobil prvi in tretji niz na suveren način, brez soočenja z brejk žogico. V drugem delu je Bangouri uspel edini odvzem servisa na tekmi, Blaž pa je zapravil tri žogice za brejk.

Kavčiča v četrtfinalu čaka dvoboj s 7. nosilcem, 277. na ATP lestvici, 21-letim Turkom Cemom Ilkelom.