Kavčič preko prve ovire v Palermu!

04.10.2011
PALERMO, ITALIJA - Prva slovenska violina moškega tenisa Blaž Kavčič, je v uvodnem krogu ATP challenger turnirja v Palermu izločil domačina Simoneja Vagnozzija.

Blaž Kavčič, trenutno 94. igralec svetovne teniške lestvice in edini Slovenec, ki je kdajkoli prebil mejo Top 100, je v 1. krogu 42,500 evrov vrednega turnirja na peščeni podlagi s 7-5, 4-6 in 6-2 odpravil Simoneja Vagnozzija (168.).

Italijana je Blaž ugnal že pred mesecem dni v polfinalu Banja Luke, a tokrat je imel veliko težje delo. 28-letni prebivalec Ascoli Picena se je pred domačimi gledalci upiral z vsemi štirimi, a je v 3. nizu le klonil pod pritiskom Ljubljančana, ki sedaj v medsebojnih dvobojih vodi s 3-2.

Varovanec trenerja Blaža Trupeja je v 1. nizu vseskozi vodil in pri 5-4 serviral za niz, vendar je moral odigrati še dve igri, da je dejansko res dobil prvi del igre. Tudi v 2. nizu je Črnučan dvakrat imel brejk prednosti, pa oba zapravil, za nameček pa je Vagnozzi v 10. igri prišel še do tretjega odvzema servisa za izenačenje. No, v odločilnem delu srečanja je Blaž le potrdil višjo uvrstitev na lestvici in po 2 urah in 29 minutah zmagal. Dva brejka v 3. nizu sta bila več kot dovolj za vstop v 2. krog, ko se bo pomeril s Francozom Benoitom Pairetom, 22-letnikom iz Avignona, ki je na 110. mestu ATP lestvice. To bo njun prvi medsebojni obračun.

Že včeraj je Kavčič zmagal tudi v uvodnem krogu dvojic, ko je z Jaroslavom Pospisilom premagal druga nosilca iz Francije Roberta in Charroina s 6-4, 6-4.