Kavčič preko Souse med osem v San Marinu!

10.08.2012
SAN MARINO - Prvi slovenski teniški lopar Blaž Kavčič na peščenem ATP challenger turnirju v San Marinu upravičuje vlogo enega od favoritov.

Blaž Kavčič se je uvrstil v četrtfinale 85,000 evrov vrednega challenger turnirja na rdečem pesku, ki se ta teden igra v republiki San Marino.

Kot 2. nosilec je 25-letni Ljubljančan v 2. krogu s 6-4, 7-5 izločil Portugalca Pedra Souso ter se bo v četrtfinalu pomeril s Simonejem Bolellijem iz Italije.

1 uro in 48 minut je potreboval Kavčič za preboj med osem in dosego najmanj 20 točk ter 2,480 €. V vsakem nizu je po dvakrat strl servisno igro leto mlajšega tekmeca doma iz Lizbone. V 1. nizu je bil 100% pri brejk priložnostih, v drugem pa je zabeležil 2/4, Portugalec pa je v obeh nizih iz treh prložnosti prišel enkrat do brejka. Predvsem v prvem delu je Blaž odlično igral na prvi začetni udarec, v drugem pa je izboljšal izkoristek na drugega ter na koncu dobil 77 točk, 12 več od tekmeca, ki se na ATP lestvici nahaja na 222. mestu, ogromno za Blažem, ki je trenutno na kariernem 68. mestu.

Simone Bolleli bo tekmec Kavčiča v četrtfinalu San Marina

V četrtfinalu bo imel Črnučan veliko težje delo. Italijan Simone Bolleli je znan obraz teniškega sveta, danes pa je deklasiral nekdanjega olimpijskega zmagovalca iz Aten 2004 Nicolasa Massuja (wildcard) s 6-0, 6-2. 26-letnik iz Bologne je na 103 mestu, pohvali pa se lahko že z uvrstitvijo na pozicijo št. 36, ki jo je držal leta 2009. V karieri je osvojil 8 challengerjev, enako število kot Kavčič (tudi v letošnji sezoni sta izenačena s po dvema turnirskima zmagama na turnirjih serije challenger), s katerim je dobil oba medsebojna obračuna. Letos je Italijan dobil medsebojni dvoboj v finalu Florianopolisa (CH), Blaž pa bo imel v petek priložnost, da zniža zaostanek ter se mu maščuje za poraz iz Brazilije.