Kavčič se je izvlekel in napredoval v 2. krog Furtha!

04.06.2013
FURTH, NEMČIJA - Slovenskiteniški igralec Blaž Kavčič (104.) je zmagal v uvodnem krogu challenger turnirja v nemškem Furthu.

26-letni Blaž Kavčič je kot 1. nosilec in branilec naslova 30,000 evrov vrednega turnirja  ATP challenger  v Nemčiji v 1. krogu premagal Brazilca Marcela Demolinera s 6-7(3), 7-6(6) in 6-1

Južnoameričan, ki je na 252. mestu ATP lestvice je mučil Ljubljančana in ga spravil  v zelo neugoden  položaj,  a na srečo in znanje je Blaž dobil podaljšano igro 2. niza, nato pa suvereno zaključil dvoboj po 2 urah  in pol.

Črnučan brani 80 točk, ki jih je lani dobil za veliki naslov turnirja Franken Challenge na  severnem Bavarskem. Ni veliko manjkalo, pa bi kovčke spakiral že po prvem dnevu,  saj mu je 24-letni Brazilec   naredil mnogo preglavic v prvih dveh nizih. Kljub temu, da je  imel 94% izkupišek  prvega servisa  v uvodnem delu, je Demoliner imel  dve brejk žogi, ki pa sta ostali neizkoriščeni. V tajbrejku se je Brazilec bolje znašel in povedel po 52 minutah, drugi niz pa je Kavčič po 1 uri in 10 minutah rešil po drugem tajbrejku na tekmi potem, ko je  zaostajal za brejk in ubranil dve zaključni točki v  podaljšku. Po izenačenju je nasprotnik padel v igri, Kavčič pa je demonstriral, kako je treba igrati na turnirju, da se bo prišlo v zaključne boje za lovoriko. V celotnem obračunu  na  osrednjem terenu je bil slovenski teniški as bolj podjeten, imel je 11 brejk žog, izkoristil je 3, tekmec pa 1 od 2.  Demolinerja je premagal še  v tretjem medsebojnem  dvoboju. Prva dva datirata v leto  2009.

V 2. krogu Blaža čaka domačin  neugodni, 22-letni Cedric-Marcel Stebe (161.), s katerim je izgubil leta 2010  v 1.  krogu ATP-ja v Umagu  ter  bo imel čas za poravnavo računov. Stebe je po le 52 minutah deklasiral Estonca Zoppa s  6-1, 6-2.

1-Blaz Kavcic (SLO) beat Marcelo Demoliner (BRA) 6-7(3) 7-6(6) 6-1