Kavčič se na teniško turnejo vrača z zmago!

12.05.2014
HEILBRONN, NEMČIJA - Nekoč najboljši slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (121. na ATP) se je po treh mesecih vrnil na teniške terene z zmago.

Blaž Kavčič je nazadnje igral na dvoranskem turnirju v Marseillu pred tremi meseci, nato pa zaradi operacije vkleščenega živca na stopalu in kasneje bolezni manjkal. No, Ljubljančan je saniral poškodbo, za začetek vrnitve pa je na ATP Challenger turnirju v Nemčiji (pesek) v uvodnem krogu odpravil domačina Bjorna Phauja s 7-6(5), 6-3.

27-letni Kavčič je dobil uvodni niz po veliki bitki, v drugem pa nadoknadil zaostanek po prekinitvi zaradi dežja ter strl domačega veterana, 34-letnega Phauja, trenutno 277. igralca sveta.

Nemški teniški veteran si je v uvodnem nizu priigral 8 brejk priložnosti in eno izkoristil. Pri svojih letih se je izkazal za trdovratnega tekmeca. Še dobro, da je Blaž držal stik, vnovčil edino žogico za odvzem servisa in v končnici tajbrejka takoj vpisal žogico za niz. V drugem delu je Phau po izmenjavi brejkov spet ušel, vodil 3-1, nato pa je dež prekinil dvoboj. Premor je bolj koristil slovenskemu teniškemu reprezentatntu, ki je po vrnitvi nanizal 5 zaporednih iger in po 100 minutah odšel v 2. krog.

Kot 7. nosilec turnirja sedaj čaka na zmagovalca dvoboja med Andreasom Beckom in Jamesom Wardom. Za zmago v uvodnem krogu je dobil 6 točk in 600 evrov.