Kavčič šele jutri, favoriti zmagali, dež oviral program!

29.07.2012
Na olimpijskem teniškem turnirju v Londonu, je dež po starem običaju motil program!

OI, LONDON, V.B. -  Drugi dan olimpijskega teniškega turnirja v Wimbledonu so bili na sporedu preostali dvoboji 1. kroga, a zaradi dežja bodo nekateri odigrani jutri. Glavni nosilci turnirja so se uvrstili naprej, 3 nize sta morala igrati Novak Djokovič in Jo Wilfried Tsonga.

2. igralec sveta Srb Novak Djokovič in Italijan Fabio Fognini sta igrala na igrišču št. 1. Dvoboj je bil prekinjen pri rezultatu 7:7 v podaljšani igri 1. niza. Srb je pred tem zapravil 3 žogice za niz, Italijan eno. Po povratku je Fabio dobil 2 točki zapored in povedel z 1:0 v nizih. Djokoviča to ni zmedlo in je z 2 brejkoma dobil 2. niz s 6:2, podobno je bilo tudi v 3. nizu in Srb se je uvrstil v 2. krog z rezultatom 6:7(9)6:2,6:2 v nizih. Tam čaka na zmagvalca dvoboja med Andyjem Roddickom in Martinom Klizanom.

Domači junak Britanec Andy Murray je imel že v 1. krogu težkega nasprotnika, Švicarja Stanislasa Wawrinko. Andy je z dobro igro iz osnovne črte slavil s 6:3,6:3 v uri in pol. Švicar je enostavno naredil preveč nevsiljenih napak in Britancu olajšal delo. Murray je dosegel 7. zmago v njunem 11. medsebojnem srečanju.

4. nosilec Španec David Ferrer je v 2 nizih s 6:4,6:4 premagal Kanadčana Vaseka Pospisila. Izmed glavnih nosilcev je imel največ dela Francoz Jo Wilfried Tsonga, ki je s 6:7(5),6:4,6:4 ugnal Brazilca Thomaza Bellucija.

Naš Blaž Kavčič ni odigral dvoboja 1. kroga, dobil pa je tudi novega nasprotnika. Nemec Philipp Kohlschreiber je zaradi poškodbe(uradno) odpovedal svoj nastop, zamenjal ga je Indijec Vishnu Vardan 302. igralec sveta!