Kavčič spet prvi lopar slovenskega tenisa

20.03.2017
LJUBLJANA, SLOVENIJA - Blaž Kavčič je na lestvici ATP napredoval na 136. mesto in je ponovno najvišje uvrščeni slovenski tenisač. Roger Federer je prehitel Rafaela Nadala.

Blaž Kavčič se je prejšnji teden mudil na Kitajskem, kjer je zaigral v finalu turnirja serije Challenger Pingshan Open. Ljubljančana je v obračunu za končno lovoriko s 7:6(6), 6:4 premagal Japonec Yuichi Sugita.

To je bil Kavčičev tretji zaporedni poraz v finalih turnirjev serije Challenger, potem ko je moral v Kyotu priznati premoč Japoncu Yasutaki Uchlyami, v Bangkoku pa je bil od njega boljši Srb Janko Tisparević. Ljubljančan je sicer edini tenisač na Challenger Touru, ki je v letu 2017 zaigral v treh finalih.

Čeprav v letošnji sezoni še ni osvojil lovorike (0-3), je nanizal lepo število zmag in redno osvajal točke za lestvico ATP. Posledično je znova postal najvišje uvrščeni Slovenec, saj je na lestvici prehitel Grega Žemljo. Slednji je bil leta 2013 uvrščen na 43. mesto, kar ostaja najvišja slovenska uvrstitev. Kavčič je v letu 2017 pridobil že 80 mest, v primerjavi z lanskim julijem pa več kot 300.

Za največji skok v elitni deseterici je poskrbel zmagovalec Indian Wellsa Roger Federer, ki je prehitel Rafaela Nadala in je po novem šesti. Španec je nazadoval na sedmo mesto.

Prvi ostaja Britanec Andy Murray, ki bo zaradi poškodbe izpustil masters v Miamiju. Na Floridi ne bo niti drugega igralca sveta Novaka Đokovića, ki ima težave s komolcem. Oba bosta ne glede na razplet turnirja v Miamiju zadržala svoji mesti na lestvici ATP.

Eno mesto je pridobil Kei Nishikori, ki je s petega napredoval na četrto. Stan Wawrinka je po porazu v finalu Indian Wellsa ostal na tretjem, Milos Raonic je peti.