Kavčič v 2. krogu Jokohame, Žemlja poražen

28.02.2017
JOKOHAMA, JAPONSKA - V uvodnem krogu teniškega ATP Challengerja na Japonskem, je Blaž Kavčič po treh nizih premagal Marinka Matoševiča, razočaral pa je Grega Žemlja.

29-letni Blaž Kavčič (149. na ATP) je zmagal v 1. krogu 50,000 USD vrednega ATP Challengerja v Jokohami. Ljubljančan je 'spet' potreboval tri nize in spet zmagal. Jekleni Blaž, kot je dobil naziv po zadnjih obračunih, saj jih večinoma dobi po treh nizih, je s 4-6, 6-0, 6-4 izločil 31-letnega Avstralca Marinka Matoševiča (252. na ATP).

Kavčič potrebuje še dve zmagi, da na ATP lestvici prehiti prijatelja Grega Žemljo in postane najboljši slovenski tenisač. Naturalizirani Avstralec, rojen v Jajcu, je dobil uvodni niz, ko je izkoristil eno brejk priložnost, nato pa ja prišel čas Blaža. Tekmecu je zavezal 'kravato' s tremi odvzemis servisa. Matoševič ni imel niti ene brejk žoge, v 2. nizu pa je osvojil vsega 9 točk. V odločilnem delu se je vnel hud boj, zmagovalec pa Kavčič po malo več kot 2 urah srečanja. To je bil nju drugi medsebojni dvoboj. Prvič sta se med seboj pomerila pred 13 leti na Futuresu v Sloveniji, kjer je prav tako zmagal Blaž.

V osmini finala Kavčiča čaka 7. nosilec, 26-letni Že Žang iz Kitajske, trenutno 178. igralec sveta.

Grega Žemlja ni imel najboljšega dne v Jokohami

Slab dan pa ima za sabo 30-letni Grega Žemlja. Kot 5. nosilec in 140. igralec sveta je bil poražen prej kot v eni uri. Izločil ga je kvalifikant, 20-letni Avstralec Blake Mott (305. na ATP) s 6-2, 6-3. Kranjčan nikakor ni našel ritma. V 1. nizu je dvakrat izgubil začetni udarec, sam zapravil tri brejk priložnosti, v 2. nizu pa sploh ni imel možnosti za brejk. Mladi Avstralec je en priigran brejk ohranil do konca in se uvrstil v 2. krog. Pri odvzemih servisa je bil 100% (3/3).