Kavčič v 3. nizu zapravil brejk prednosti in izpadel v 2. krogu Budimpešte

09.02.2017
BUDIMPEŠTA, MADŽARSKA - Na ATP Challengerju v Budimpešti se je Blažu Kavčiču nasmihalo četrtfinale, a ga je na koncu zapravil.

29-letni Blaž Kavčič (170. na ATP) je bil blizu četrtfinalu na 64,000 USD vrednem dvoranskem Challengerju v Budimpešti. Za vstop med osem najboljših bi moral le obdržati brejk prednosti, a tokrat mu ni uspelo. Od njega je bil boljši dve leti mlajši Nemec Yannick Maden, zmagal je po rezultatu 6-3, 3-6, 6-4.

Maden, 255. igralec sveta, je dobil zadnje štiri igre na dvoboju. Po zaostanku brejka v 3.nizu je dvakrat odvzel začetni udarec Ljubljančanu. Nemec v karieri ni nikoli posegel po visokih uvrstitvah. Lasti si le nekaj naslovov na Futuresih, vseeno pa je bil danes kanček boljši od Blaža.

Kavčič je sicer uspel preobrniti tekmo, v kateri je bilo 20 brejk priložnosti. Po izgubljenem uvodnem nizu, je v drugem izkoristil edino žogo za odvzem servisa. Odločilni del sta oba odigrala precej slabše na servisnih igrah. Blaž je svojo izgubi kar trikrat, preveč, da bi pomislil na četrtfinale. Obračun je trajal 2 uri in 39 minut.

Ena zmaga nad 2. nosilcem v madžarski prestolnici mu je prinesla 7 točk in 1,100 evrov.