Kavčič v Marseillu izločil talentiranega Kokkinakisa za dvoboj z Richardom Gasquetom!

17.02.2014
MARSEILLE, FRANCIJA - Slovenski teniški as Blaž Kavčič je neposredno uvrščen v glavni del ATP250 turnirja v Marseillu, v 1. krogu pa je premagal neugodnega Avstralca Thanasija Kokkinakisa, ki velja za bodočo teniško zvezdo. V 2. krogu s 1. nosilcem Richardom Gasquetom.

Odlično je začel z nastopi na več kot pol milijona evrov vrednem turnirju Open 13 Blaž Kavčič. Prvi krog mu je namenil nevarnega tekmeca, ki je na OP Avstralije v uvodnem krogu presenetil Igorja Sijslinga, a Ljubljančan se je dobro pripravil in nalogo opravil z odliko.

Nasprotnik 26-letnega Kavčiča je bil komaj 17-letni Thanasi Kokkinakis, ki je sicer šele na 397. mestu ATP lestvice, a je nevaren tekmec. Avstralci ga že sedaj kujejo v zvezde, a tenisač iz Adelaida bo moral pojesti še kar nekaj kruha, da bo upravičil te teze. To mu je danes dokazal tudi Blaž Kavčič, izločil ga je z rezultatom 6-4, 6-2.

Kavčič, 116. igralec sveta, je že na začetku stisnil Avstralca, le vprašanje časa je bilo, kdaj mu bo odvzel servis. Po dveh izpuščenih priložnostih mu je to uspelo v 7. igri, niz pa je nato rutinirano pripeljal do konca. Nasprotniku ni dovolil žogice za brejk, še huje pa se je mladcu godilo v 2. nizu. Črnučan je z dvema brejkoma hitro povedel 4-0 in si postavil temelje za zmago nad povabljencem po 77 minutah igre. Kokkinakis je v zadnjih dveh igrah na servis Kavčiča prišel do žogic za brejk, ostale pa so brez realizacije. Blaž je ostal zbran in ni dopustil morebitnega zapleta.

Vstop v 2. krog mu prinaša najmanj 9,535 evrov in 20 točk, žreb pa 1. nosilca, domačina Richarda Gasqueta. 27-letni Francoz je na 9. mestu ATP lestvice in bo v tekmi nesporen favorit, če smo realni, je tudi največji favorit za naslov na turnirju v Marseillu. To bo lepa priložnost za Slovenca, da prikaže svoje kvalitete, ponavadi igra najbolje prav proti boljšim tekmecem. Enkrat sta se do sedaj že pomerila in Blaž se je takrat zelo dobro upiral. Gasqueta je pred tremi leti zvlekel v 3. niz na peščenem ATP500 turnirju v Barceloni.