Kavčič v Rennesu pokazal izhodna vrata tudi Millotu

27.01.2017
RENNES, FRANCIJA - Blaž Kavčič se je po še eni borbeni predstavi uvrstil v polfinale močnega ATP Challengerja v Rennesu.

Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič, 193. na ATP) je najmanj polfinalist 85,000 evrov vrednega Challengerja v Franciji. Na dvoranskem dogodku, ki se odvija na trdi podlagi, je po skoraj treh urah borbe odpisal domačina Vincenta Millota s 7-6(5), 3-6 in 7-5. Bravo Blaž!

Kavčič je letos odlično začel sezono. Pred kratkim je v kvalifikacijah OP Avstralije namučil 1. nosilca Radeka Štepaneka in nesrečno končal pred glavnim delom, toda kakovost in trdo delo med premorom kaže tudi v Rennesu.

Ni predaje za Ljubljančana. Kavčič je eden tisth. ki bo zgrizel 'parket' za zmago in takšen vtis je pustil tudi proti 30-letnemu Francozu Vincentu Millotu. Uvodni niz je Blaž osvojil po tajbrejku. Tesen 1. niz je sicer postregel z dvema brejkoma, v drugem delu pa je domačin, sicer 140. igralec sveta, bolje serviral in tekmo odpeljal v 3. niz, Kavčič je igral potrpežljivo in borbeno, Millota je spravil na kolena ob koncu in se zasluženo razveselil polfinala, že drugega letos na Challengerjih. Na koncu je imel v žepu nekaj točk manj, vendar to v tenisu ne šteje. Blaž je ujel dva niza, Vincent enega, to je to kar je pomembno.

Z novimi točkami je Kavčič že sedaj skočil za najmanj 23 mest, naslov pa bi mu prinesel tudi ponoven status najboljšega slovenskega tenisača. Ob predpostavki, da do junija ne brani nobene točke, je Blaž lahko več kot sproščen. Skupaj z Miho Mlakarjem torej delata velike korake proti TOP100, kjer je mesto Blaža.

V polfinalu bo njegov nasprotnik Andrej Rublev. Mladi, 19-letni Rus je v 2. krogu izločil Grega Žemljo, v prvem pa celo 1. nosilca. Gre za talentiranega tenisača. trenutno 152. na ATP lestvici, ki naj bi v prihodnosti krojil teniški vrh. S Kavčičem sta si do sedaj razdelila zmagi v dveh tekmah. Leta 2015 je bil na ATP turnirju v Umagu boljši slovenski teniški as, Rus pa je lani vrnil za ta porazu na domačem turnirju v Moskvi.