Kavčič v Sacramentu z zmago prebil led po več kot dveh mesecih odsotnosti s tekmovanj

06.10.2015
SACRAMENTO, ZDA - Slovenski teniški as Blaž Kavčič se je z zmago vrnil po poškodbi. Na 100,000 USD vrednem Challengerju v ZDA je za začetek ugnal Kanadčana Philipa Besterja in se v 2. krogu pridružil prijatelju Blažu Roli.

Najbolj trofejni slovenski tenisač Blaž Kavčič (162. na ATP) se je po več kot dveh mesecih vrnil na teniška igrišča. 28-letnemu Ljubljančanu poškodbe niso prizanesle, a se ne predaja. Moč, volja in borbenost so velike kvalitete Blaža, da se vedno vrne na pot, kjer je že bil (top100) in ni vrag, da bo tako tudi tokrat.

Kavčič je v 1. krogu 100,000 USD vrednega Challengerja v Sacramentu, kjer nastopata tudi Rola in Žemlja, s 6-4, 6-4 izločil Kanadčana Philipa Besterja (264. na ATP) in prebil led. Včerajšnje ''ogrevanje'' in zmago z Grego v dvojicah je nadgradil v posamičnem žrebu.

V uvodnem nizu je osmopostavljenega Kavčiča krasil dober začetni udarec. Leto mlajšemu nasprotniku ni dovolil žogice za brejk, sam pa je vpisal enega, kar je bilo dovolj, da je šel s prednostjo v 2. niz. Tudi v tem delu je bil Blaž boljši. Izkoristil je ponujeno oz. priigrano priložnost za odvzem začetnega udarca in prednost ohranil vse do konca. Odstotek izkoristka servisa mu je sicer nekoliko padel, vendar je bil še vedno korak pred Kanadčanom s katerim sta se med seboj dobila prvič.

8 točk in 1,720 ameriških dolarjev lahko Kavčič poveča z zmago v osmini finala. Pomeril se bo z zmagovalcem dvoboja Marek Mihalička - Marcos Giron.