Kavčič v tednu dni preko istega tekmeca v 2. krog challengerja!

29.10.2012
MONTEVIDEO, URUGVAJ - 25-letni Blaž Kavčič se je uvrstil v 2. krog ATP challenger turnirja v Urugvaju. Za začetek je s 7-6(3), 6-2 ugnal Argentinca Facunda Bagnisa.

Potem, ko je prejšnji teden slovenski teniški reprezenatnt Blaž Kavčič izpadel v 2. krogu challenger turnirja v Buenos Airesu, pred tem pa v uvodnem premagal Argentinca Facunda Bagnisa, je danes na 50,000 USD vrednem dogodku v Montevideu (challenger) za vstop med 16 ponovno ugnal zgoraj omenjenega Južnomaričana, a je imel tokrat nekoliko težje delo. V sredo je porabil 61 minut, 5 dni kasneje pa več kot 2 uri.

Ljubljančan je na osrednji teren peščenega turnirja stopil kot 4. nosilec in 105. teniški igralec sveta, 3 leta mlajši nasprotnik, doma iz Rosaria, pa kot 195. Argentinec se je izkazal kot zelo trd tekmec v obeh nizih, še posebej pa v prvem.

Prvi del je Kavčič dobil šele po podaljšani igri. Pred tem sta oba zabeležila en odvzem začetnega udarca, Blažu pa je šepal servis. V polje je zadel le 39% prvih in imel nanj le 57% izkupiček, bolje pa mu je šlo v igri pri drugem, kjer je dobil 20 točk od 27. Priigral si je 8 priložnosti za brejk (Bagnis 5), v nadaljevanju prevzel kontrolo nad igro, vendar se je po lepi zalogi prednosti (4-0) ta nekoliko stopila. Argentinec se ni vdal ni znižal na 2-4, povrh vsega je bil tudi blizu tretje zaporedne igre, vendar je naš teniški as rešil situacijo s četrtim odvzemom servisa na tekmi. Vse skupaj je potrdil v 8. igri na svoji servisni igri ter po 2 urah in 12 minutah napredoval v 2. krog.

Blaž je skupaj zadel 4 ase, izkorstil 4 priložnosti za brejk od 12 (Bagnis 2/6) ter osvojil 16 točk več (84-68). Medsebojno razmerje z Argentincem je povečal na 2-0. Osvojil je najmanj 7 točk in 860 USD.

Blaž Kavčič je v petih dneh dvakrat premagal Argentinca Bagnisa brez izgubljenega niza.   Foto: Facebook  Uruguay Open

Blaž Kavčič je v petih dneh dvakrat premagal Argentinca Bagnisa brez izgubljenega niza. Foto: Facebook Uruguay Open

V 2. krogu Črnučana in varovanca trenerja Blaža Trupeja, ki se je po poškodbi hrbta vrnil na terene prejšnji teden, čaka zmagovalec dvoboja med Borisom Pašanskim (175.) iz Srbije in Leonardom Kirchejem (202.) iz Brazilije.

(4) Blaz Kavcic (SLO) 7-6 6-2 Facundo Bagnis (ARG)