Kavčič z zmago začel Challenger v Riu Pretu!

07.10.2013
SAO JOSE DO RIO PRETO, BRAZILIJA - Tretji slovenski teniški igralec Blaž Kavčič (108. na ATP) je kot 1. nosilec z zmago začel nastope na 50,000 USD vrednem Challengerju v Braziliji.

26-letni  Blaž Kavčič je zmagovito začel z nastopi na 50,000 USD vrednem ATP Challengerju v Sao Jose Do Rio Pretu. Kot 1. nosilec je v 1.krogu  s 7-6(2), 6-0 izločil Kanadčana Stevena Dieza.

Kavčič in njegov trener Trupej sta še na tretjem južnoameriškem Challengerju, kjer lovita točke, za preboj v TOP100. Z dobrimi nastopi ima Ljubljančan še vse možnosti, da konec sezone pričaka kot najboljši slovenski tenisač, temu pa bi ga približal že naslov v brazilski zvezni državi Sao Paulo. Sam začetek je odličen.

Z 22-letnim Stevenom Diezom se je 'Kaljut' pomeril prvič. Po začetnem otipavanju, ko je naš teniški as še preizkušal teren in nasprotnika, je delo opravil z odliko. Kanadčan, sicer 215.  igralec sveta se je dobro upiral v uvodnem nizu in po izmenjavi dveh brejkov izsilil podaljšano igro, kjer pa je Blaž vnovčil svoje izkušnje in potrdil, da je zasluženo višje uvrščen. V nadaljevanju dvoma o zmagovalcu ni bilo več. Kavčič je pritisnil na drugi servis tekmeca in mu zavezal kravato. Vzel mu je seveda vse servisne igre, na koncu pa prevladoval v vseh statističnih podatkih. Razmerje točk je bilo 74:57, čas trajanja dvoboja pa 1 uro in 40 minut.

V 2. krogu prvopostavljenega Črnučana čaka obračun z zmagovalcem tekme med Pedrom Souso (240. na ATP) iz Portugalske in domačim kvalifikantom Wilsonom Leitejem (514. na ATP).