Kavčič zapravil neverjetnih 19 brejk priložnosti in izgubil!

07.03.2012
SANTIAGO, ČILE - Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič se poslavlja iz Challenger turnirja v Čilu že po 1. krogu.

25-letni Ljubljančan Blaž Kavčič je po 4 urah in 6 minutah izgubil dvoboj 1. kroga na Challenger turnirju v Santiagu, ki se igra za nagradni sklad 35,000 USD.

Kavčič je imel izjemno ugoden žreb v uvodnem krogu, saj se je kot 5. nosilec in trenutno 106. tenisač sveta udaril s 393. na ATP lestvici Brazilcem Leonardom Kirchejem. Vse to pa je bilo premalo za zmago nad neznanim kvalifikantom, ki je maratonski obračun dobil s 3-6, 7-6(5) in 6-3.

Morje brejk priložnosti in katastrofalni izkoristek

Kaljut je v naporni tekmi prišel kar do 22 brejk priložnosti, izkoristil pa je samo 3 (14%), na drugi strani pa je 27-letni Južnoameričan z brejkom manj (2/10) in na koncu le točko več (136:135) prišel do presenetljive zmage in uvrstitve v 2. krog.

Vsekakor je prvi niz ponudil to kar so želeli navijači slovenskih športnikov videti. Kaljut je z dvema brejkoma in solidno igro strl tekmeca. Ubranil mu je vseh šest priložnosti za odvzem začetnega udarca in prikazal igro, kot se za nosilca spodobi. V drugem delu tekme je imel Blaž še vedno pobudo, a od devetih možnosti za odvzem servisne igre je izkoristil le eno. Kirche je bil procentualno uspešnejši (1/3) in tekmo odpeljal v podaljšano igro, ki jo je na koncu dobil (štiri točke zapored od 3-5 do 7-5 so pripadle Brazilcu) in izvlekel odločilni 'set'. Pri 6-5 in ribrejku Črnučana za 5-5, je imel že zaključne žogice - neizkoriščene. Slabo izkoriščanje brejk priložnosti je Kavčiču danes prišlo v kri. Enostavno ni in ni mogel priti do brejka. Osemkrat je imel omenjeno žogico, v 9. igri sicer ubranil zaključno žogo, a Kirche je imel svoj dan. Borbenost in nepopustljivost se je tokrat obrestovala njemu. Vnovčil je edino priložnost za brejk v 3. nizu (3-0) in ta je bila dovolj za napredovanje in nadaljevanje tekmovanja v prestolnici Čila.

Naslednja postaja Maroko

Ljubljančan se iz Santiaga poslavlja brez točk na računu, za nastop pa je dobil žepnino v višini 365 USD. Po urniku je njegova naslednja postaja Challenger turnir v maroškem Marakešu (19. marec), ki je zadnji v vrsti dogodkov v Maroku. Tam se bo pridružil Aljažu Bedenetu in Janezu Semrajcu, ki pa bosta v Rabatu (Maroko) igrala že naslednji teden. Prvi seveda v glavnem delu, drugi pa bo začel v kvalifkacijah.