V soboto in nedeljo so zabeležili nekaj “težkih” prijav: svojo udeležbo sta potrdila oba poletna državna prvaka in vodilna na lestvici slovenskega rekreativnega tenis toura za prave rekreativce Aleš Maček in Lea Sunarič, prijavila pa sta se tudi deveti z lestvice pravih rekreativcev Dejan Murko Hajtnik in sedmi z lestvice bivših tekmovalcev Uroš Ključar.
Med prijavami, ki so prispele ta konec tedna, je tudi prijava zmagovalca rekreativne lige na Olimpiji Damirja Konjarja, ki bo odlična popestritev prvenstva, saj bo na naših tekmovanjih nastopil prvič. Dva dneva pred zaključkom roka za pravočasne prijave je bilo na spisku prijav že 41 tekmovalcev, med njimi je 25 pravih rekreativcev, 6 bivših tekmovalcev, 9 pravih rekreativk in 1 bivša tekmovalka. Tik pred koncem prijav je na spisku že 54 igralcev in igralk.
Prvo dvoransko državno prvenstvo v tenisu za rekreativce se bo odvijalo na teniških igriščih Šaleškega teniškega kluba Velenje, ki ležijo ob Velenjskem jezeru. Velenje je pravo mesto športa, saj imajo kar lepo število prvoligaških ekip in mednarodnih športnih dogodkov. Verjetno ni treba posebej predstavljati velenjskih nogometašev in rokometašev, med prvoligaši pa so tudi velenjski igralci tenisa. Med velenjskimi igralci tenisa je prav gotovo najbolj znana Katarina Srebotnik, kar lepo število zelo obetavnih igralcev pa se je namesto za profesionalno kariero odločilo za pot “čez lužo” in študij (Diana Nakič, Rok Bizjak, itd.), v nasprotnem primeru bi morda danes lahko poročali še o kakšnem velenjskem igralcu, ki je dosegel podobne uspehe kot Katarina. Tudi velenjski teniški funkcionarji so v slovenskem tenisu pustili silno velik pečat, omenimo naj samo prvega predsednika Teniške zveze Slovenije g. Janeza Erharta in g. Antona Grosmana, ki je postavljal temelje tekmovalnih in drugih pravilnikov, jakostnih lestvic, finančnega poslovanja, registracij, itd. Gospodarstvo v šaleški dolini je vedno imelo posluh za infrastrukturo, tako da lahko mirno napišemo, da imajo v Šaleškem teniškem Klubu Velenje zelo dobre pogoje za prirejanje različnih teniških dogodkov – deset peščenih teniških igrišč (od tega sta dva v dvorani, dva pa pozimi pod balonom) in eno igrišče z umetno travo je dovolj tudi za organizacijo mednarodnih tekmovanj, kot so tekme za Davisov pokal in profesionalni teniški turnirji. Poleg tekmovalnega ustroja in teniške šole pa ima v Šaleškem teniškem klubu velik pomen tudi rekreacija – to smo konec koncev lahko opazili že na odprtem prvenstvu za rekreativce v mesecu avgustu lanskega leta, ko se je na tekmovanje prijavilo skoraj 40 domačih igralcev. V Velenju poteka veliko število rekreativnih teniških lig, ki so z letošnjim letom tudi licencirane s strani DITS-a, tako da se bodo igralci, ki igrajo v teh ligah, prvič uvrstili na rekreativno jakostno lestvico že v kratkem. Za vse tiste, ki ne veste, od kod ime Šaleška dolina in Šaleški teniški klub – po gradu Šalek, katerega stolp še danes stoji na vzpetini v Velenju.
Vse podrobne informacije dobite na uradni spletni strani slovenskega rekreativnega tenisa http://www.tenis-rekreacija.si/ .
pripravil: L.S.
foto:
Kje kupujete teniško opremo ?
Komentarji