Kočevar-Dešman obstal v kvalifikacijah Challengerja v Liberecu

02.08.2016
LIBEREC, ČEŠKA - Slovenski tenisač Tom Kočevar-Dešman se je tokrat preiskusil na turnirju serije Challenger, kjer je moral v kvalifikacije. Izkupiček, zmaga in poraz.

26-letni Tom Kočevar-Dešman je odšel na peščeni Challenger v Liberec, začel v kvalifikacijah in tam v soboto vpisal eno zmago. Poraz v 2. krogu nedeljskih kvalifikacij je pomenil konec tekmovanja za Ljubljančana na Češkem.

Kočevar-Dešman, 676. igralec sveta, je v uvodnem kvalifikacijskem krogu s 6-4, 6-4 izločil 23-letnega Hrvata Mateja Deliča. To je bila lepa zmaga za letos ne najbolj uspešnega Toma, ki je močno padel po po lestvici. Splitčan je namreč 457. na ATP lestvci, Kočevar-Dešman pa ga je odpravil po samo 59 minutah.

V 2. krogu je naletel na 2. nosilca kvalifikacij, ki je bil zanj prevelik zalogaj. 25-letni Slovak Norbert Gombos (313. na ATP) je začel silovito, 1. niz dobil s kravato 6-0, v drugem je povedel 1-0 z brejkom, nato pa je Slovenec predal in zaključil nastope na češkem pesku.