Kolarjeva uspešno čez 1. krog mladinskega dela OP Avstralije, Razboršek 'out'

23.01.2011
MLBOURNE, AVSTRALIJA - Začel se je tudi mladinski del OP Avstralije v tenisu. V prvem krogu zmaga za Kolarjevo in poraz Razborška.

V 1. krogu mladinskega dela OP Avstralije v Melbournu, sta slovenska predstavnika v posamični konkurenci prišla do zmage in poraza.

Tekmovanje bo nadaljevala 16-letna Nastja Kolar, ki je po dveh podaljšanih igrah (7-6, 7-6) v prvem krogu izločila Anaevo Pain iz Nove Kaledonije, otoka blizu Avstralije. V izjemno izenačenm dvoboju so odločale malenkosti, ki pa so odšle na stran 16. nosilke in trenutno 649. igralke sveta ter članice TK AS Litija. Kolarjeva, ki je na mladinski lestvici uvrščena na 27. mesto, se bo v 2. krogu pomerila s 15-letno  Su Jeong Jang iz Južne Koreje, 75. na mladinski lestvici. To bo njun prvi obračun.

Nik je bil od zmage oddaljen le dve točki, a mu žal ni uspelo

V nasprotju z Nastjo, je po 1. krogu zapustil turnir Nik Razboršek. 17-letni član TK AS Litija je ostal nekoliko "prekratek". Od zmage sta ga v dveh trenutkih, potem, ko je dobil 1. niz, ločile le dve točki (6-4, 5-4, 30:30 in 6-4, 6-5, 40:40), vendar se na koncu ni izšlo. Avstrijec Dennis Novak je bil boljši v podaljšani igri 2. niza kar s 7-1, potem pa dokaj zanesljivo s 6-2 dobil zadnji niz.

Oba naša igralca bosta nastopila tudi v igri dvojic, kjer bo Nastja združila moči s Črnogorko Danko Kovinič, Nik pa s Kanadčanom Andrewom Ochotto.

vir: australianopen.com in as-litija.si