Kolarjeva v polfinalu Kaarsta (ITF)!

24.01.2014
Komaj 19-letna Nastja Kolar nadaljuje z zmagovitim tempom na ITF turnirju v Nemčiji.

KAARST, NEMČIJA - Nastja Kolar (257. na WTA) je v polfinalu 10,000 USD vrednega ITF turnirja, ki se igra v dvorani na tepihu.

Kot 1. nosilka je 19-letna Celjanka v četrtfinalu po treh nizih (6-2, 3-6, 6-2) izločila leto mlajšo švicarsko tenisačico Tess Sugnaux. Ena najbolj obetavnih slovenskih tenisačic se počai vzpenja na WTA lestvici potem, ko je začela z nizom dobrih rezultatov v drugem delu lanskega leta. 5959. igralki sveta je petkrat vzela servisno igro, sama svojo oddala enkrat, kljub izgubljenemu 2. nizu pa je bilo število osvojenih točk krepko na njeni strani (83:66).

Za preboj v finale bo Nastja morala premagati zmagovalko dvoboja med kvalifikantko, Nemko Hanno Landerer in njeno rojakinjo Lauro Schaeder

Kolarjeva lovi 3. turnirski naslov na ITF-jih. Prvič je bila najboljša leta 2010 v Čakovcu (10k), drugič leto kasneje v Mariboru (25k).

Nastja Kolar je kasneje igrala še v igri dvojic in se skupaj z Ukrajinko Olgo Iančuk uvrstila v finale!!

1-Nastja KOLAR (SLO)  6-2 3-6 6-2  Tess SUGNAUX (SUI)

Polfinale (dvojice):

Olga IANCHUK (UKR) / Nastja KOLAR (SLO) [2] 6-2 6-2 Lena LUTZEIER (GER) / Natalia SIEDLISKA (POL)