Kristina Novak do polfinala na Luka Koper Junior Open 12&U

05.06.2011
Miomir Kecmanovič (Srbija) in Anastasia Mikheeva (Gbr) sta postala nova velika zmagovalca 4. Luka Koper Junior Open turnirja do 12 let

Turnir, ki je posvečen nekdanjemu obalnemu teniškemu delavcu Ivanu Krivcu, je predvsem minil v znamenju vrhunskih predstav najboljših evropskih dvanajstletnikov predvsem v zaključnih dvobojih . Pri dečkih je Kecmanovič v finalu v dveh nizih premagal Zsomborja Pirosa iz Budimpešte. Srb je prikazal odličen tenis in potrdil, da spada med najboljše teniške igralce v Evropi. V lanskem letu je zmagal na neuradnem svetovnem prvenstvu do 11 let in tudi po prikazanem v Kopru, bomo zanj zagotovo še slišali.  Pri deklicah je v finalu prva nosilka Rusinja Anastasia Mikheeva (GBR) v dveh nizih premagala drugo nosilko Arianno Capogrosso (ITA). O jakosti koprskega turnirja pove podatek, da je prva letos že osvojila podoben turnir v Parizu, druga pa v Rimu.  V dvojicah je pri dečkih slavil par Renzo Paro-Karlo Divkovič (oba Hrvaška), pri deklicah pa Jovana Vukovič (Srb) in Anastasia Mikheeva (GBR). Posebnost turnirja so mešane dvojice v katerih je slavil par Lenard Soha-Eniko Budai iz Madžarske. Pri Slovenkah se je najdlje uvrstila 10-letna Kristina Novak iz Kranja, ki se je uvrstila v polfinale, pri dečkih pa Anže Arh (Tr-Kr), ki pa je izgubil v četrfinalu.

Miomir Kecmanovič (SRB) in Zsombor Piros (MAD)-finalista pri dečkih

Turnirja Luka Koper Junior Open 8-12 let se je letos udeležilo skoraj 300 nastopajočih iz 15 držav in je po kvaliteti prijavljenih igralcev presegel vsa pričakovanja, saj je že v svoji četrti izvedbi postal eden izmed petih najboljših turnirjev na stari celini v tej starostni kategoriji. "Turnir je namenjen predvsem slovenskim in obalnim igralcem in igralkam, ki se lahko na domačih tleh merijo in družijo z najboljšimi vrstniki iz Evrope. Veseli nas dober odziv pokroviteljev, ki nam letos priskočili na pomoč", je bil zadovoljen predsednik TK Koper Aleksandar Živin, ki pa s svojo ekipo že načrtuje nov dogodek. Septembra bo namreč na ŠRC Bonifika prvič mednarodni turnir do 14 let z imenom Banka Koper Junior Slovenia Open. Finalna obračuna si lahko ogledate v nedeljo ob 17.00 na Šport TV in v torek ter četrtek na isti televiziji ob 12.30.