Tadeja Majerič zaključila fantastičen teden z naslovom v Lagosu

15.10.2016
LAGOS, NIGERIJA - Slovenska teniška igralka Tadeja Majerič je velika zmagovalka ITF turnirja v Afriki.

Tadeja Majerič (26 let) je zmagovalka ITF turnirja na trdi podlagi v Lagosu, ki je imel nagradni sklad 25,000 ameriških dolarjev. Čestitke Tadeja !

Štajerka, 232. igralka sveta, je bila 2. nosilka teniškega turnirja v Nigeriji, prišla pa je vse do konca, do dviga druge letošnje lovorike po januarju in Aruangabadu. V finalu je sicer izgubila uvodni niz, nato pa v naslednjih dveh deklasirala 3. nosilko Conny Perrin iz Švice. Rezultat je bil 3-6, 6-1, 6-1.

Perrinova je le mesto za Majeričevo na WTA lestvici (233. na WTA), lani pa sta si v Lagosu razdelili dve tekmi. Ja, tudi tretji medsebojni obračun je potekal leto kasneje na istem prizorišču, Mariborčanka pa je zaključila teden na najboljši možni način. V 2 urah in 10 minutah je kar desetkrat vzela servis leto mlajši tekmici, samo v 1. nizu pa je bilo 7 brejkov, le dve igri sta pristali pri tisti, ki je imela začetni udarec. Slovenka je imela v dvoboju neverjetnih 20 priložnosti za brejk, Perrinova pa je na koncu pristala pri 6/10. Število osvojenih točk je bilo 93:73.

Tadeja Majerič je za zmago v Lagosu dobila 50 točk. To je njena deveta turnirska zmaga na dogodkih serije ITF.