Le še 8 dni do dvoboja Italija-Slovenija v pokalu Davis!

30.06.2011
Od 8. do10. julija bo slovenska moška reprezentanca v pokalu Davis lovila novo zgodovinsko zmago, ko se bo 2. krogu 1. evroafriške skupine pomerila z izbrano vrsto Italije.

Zmagovalec obračuna med Italijo in Slovenijo, ki bo na peščenih igriščih mesta Arzachena na Sardiniji, se bo od 16. do 18. septembra s še neznano ekipo boril za vstop v svetovno skupino pokala Davis. Po podatkih uradne spletne strani Davisovega pokala, bodo slovenske barve zastopali Blaž Kavčič, Grega Žemlja, Luka Gregorc in Aljaž Bedene (kapetan Blaž Trupej), italijanski kapetan Corrado Barazzutti pa je izbral Fabia Fogninija (32.), Potita Staraceja (49.), Simone Bolellija (116.) in specialista za dvojice Daniela Braccialija. Slovenci se bodo z Italijani pomerili prvič. Gremo fantje po zmago!

Pa si poglejmo še, kdo od slovenskih teniških igralk in igralcev je ta teden še 'v igri' na manjših turnirjih, ki potekajo v senci zaključnih dvobojev na Wimbledonu.

Na challengerju z nagradnim skladom 50.000 ameriških zelencev v Winnetki (ZDA), je Luka Gregorc po uspešnih nastopih v kvalifikacijah v 1. krogu glavnega turnirja izgubil. Premagal ga je 3. nosilec Donald Young, 111. igralec lestvice ATP, z rezultatom 6-7, 6-1, 6-1.

Na najmočnejšem ITF turnirju za ženske ta teden v italijanskem Cuneu, je Nastji Kolar spodrsnilo na zadnji stopnički. Nastop v glavnem turnirju, ki ima nagradni sklad 100.000 ameriških dolarjev, ji je preprečila Italijanka, 24. letna Giulia Monticone-Gatto, 259. igralka svetovne ženske teniške lestvice, ki je slavila z izidom 6-1, 6-4.

V Španiji se Tadeja Majerič, ki je bila sicer prijavljena na ITF turnir, ni pojavila v glavnem žrebu.

Polona Reberšak je v Prokuplju prišla do 2. kroga

V Torunu na Poljskem, kjer poteka 50,000 ameriških dolarjev vreden ITF turnir, je Andreja Klepač izgubila v uvodnem krogu. Od nje je bila boljša sedmopostavljena Ukrajinka Julija Bejgelzimer (156.) s 6-3, 6-3.

Nika Kovač, ki je preskočila kvalifikacije 25,000 USD vrednega turnirja ITF na Švedskem (Ystad), je v 1. krogu s 6-0, 6-1 pričakovano izgubila z Olivio Rogowsko iz Avstralije (205.), ki je bila postavljena za 4. nosilko.

V srbskem Prokoplju je tekmovala Polona Reberšak, trenutno 774. tenisačica sveta. Nagradni sklad turnirja znaša 10,000 USD, v uvodnem krogu pa je premagala Isidoro Radojković iz Srbije s 6-1, 6-1. V 2. krogu ji je nasproti stala Slovakinja Nikola Vajdova, 872. igralka s teniške lestvice WTA, ki je bila boljša po treh nizih s 6-7, 6-4 in 6-2.

Tomislav Ternar je izgubil v zadnjem krogu kvalifikacij futures turnirja v srbski prestolnici Beograd, a je imel srečo in se kot srečni poraženec uvrstil na glavni turnir, kjer je v 1. krogu presenetil domačina Arsenija Zlatanoviča s 6:4,6:3 v nizih!

V Middelburgu na Nizozemskem, pa je bil v 1. krogu uspešen Blaž Rola, ki je trenutno 561. igralec teniške lestvice ATP. Premagal je domačina Davida De Goedeja (1,169.) s 6-2, 6-4. Za vstop v četrtfinale bo moral izločiti 6. nosilca Maxima Authoma iz Belgije, ki se drži 407. mesta na računalniški lestvici.