Lepa zmaga Grege Žemlje v uvodnem krogu kvalifikacij Mastersa v Miamiju

21.03.2016
MIAMI, ZDA - Nekoč najboljši, sedaj pa trenutno drugi slovenski tenisač na ATP lestvici Grega Žemlja se je pametno odločil za kvalifikacije ATP1000 turnirja v Miamiju, to pa je potrdil tudi z zmago v 1. krogu kvalifikacij.

29-letni Grega Žemlja (191. na ATP) je za prvega tekmeca v kvalifikacijah Mastersa na Floridi dobil neugodnega Daniela Brandsa, delo pa je opravil z odliko. Odličnega serverja je počistil s 6-3, 7-5. Bravo!

Brands je na 135. mestu ATP lestvice in je imel vlogo favorita, misel na zmago pa mu je Kranjčan z odlično igro preprečil. 195 cm visokemu tenisaču je vsakem nizu po dvakrat vzel servisno igro, sam pa je bil zelo osredotočen pri branjenju brejk žog. V tej statistki je bil Grega res dober, ubranil je 9 brejk žog od 11, sam pa izkoristil 4/5.  V 2. nizu mu je odstotek izkoristka na 2. servisu nekoliko padel, prav tako odstotek zadetih prvih servisov, a je vse skupaj popravil v polju na prvem začetnem udarcu. Obračun je trajal 1 uro in 28 minut, finale kvalifikacij pa prinaša 8 točk in 3,565 USD. No, vozovnica za glavni del je še bogatejša...

Grega je z Brandsom poravnal nekaj starih računov, predvsem zadnji poraz iz leta 2014 na Wimbledonu, v medsebojnem razmerju pa izenačil na 3-3.

V odločilnem krogu kvalifikacij bo imel spet težko nalogo. Preskočiti bo moral Američana, 28-letnega Tima Smyczeka, sicer 132. igralca sveta. Med seboj sta se do sedaj pomerila dvakrat, izid pa je poravnan na 1-1. Leta 2011 je v kvalifikacijah OP Avstralije zmagal Žemlja, Američan mu je vrnil na domačem turnirju v Washigtonu dve leti kasneje.