Li Na skočila na 4. mesto WTA lestvice!

06.06.2011
Najnovejša teniška lestvica za dekleta, je po končanem Roland Garrosu obrnila nekaj mest v prvi deseterici, a ne prav pri vrhu.

Največji premik k vrhu je naredila zmagovalka OP Francije, Kitajka Li Na, ki se sedaj nahaja na 4. mestu in pred seboj ruši vse azijske rekorde. Pred tem se je nahajala na 7. mestu. Kljub igranju v finalu, je Italijanka Francesca Schiavone izgubila dve mesti, saj ni ubranila lovorike, s tem pa tud točk, ki jih je lani dobila v Parizu. Izven deseterice je padla lanskoletna finalistka Roland Garrosa Samantha Stosur. Avstralka je trenutno 11.

Še naprej je trdno v sedlu Danka Caroline Wozniacki, ki ima 1,700 točk prednosti pred Kim Clijsters, 3. mesto pa drži Rusinja Vera Zvonarjova. Tretji grand slam turnir sezone na sveti wimbledonski travi se začenja že čez dva tedna in takrat bo spet čas, da se WTA lestvica malo bolj premeša. celotno WTA lestvico si poglejte tukaj.

Francesca Schiavone je kljub finalu v Parizu, izgubila 2. mesti na WTA lestvici

Najboljša slovenska tenisačica Polona Hercog je izgubila dve mesti in je sedaj 59. kar 40 mest pa je izgubila teniška veteranka Petra Rampre. Ljubljančanka, ki že vrsto let živi, tremira in tekmuje v ZDA, je sedaj na 320. mestu. Ostale naše so ostale približno na istih mestih kot pred 14 dnevi, v ozadju je malo večji padec doživela le Polona Reberšak. Kje se nahajajo slovenske teniške igralke si poglejte tukaj.